Ofensywa Instytutu Wychowania ;-)

Tak oto, pośród patologii i zlaicyzowania naszego społeczeństwa, partia rządząca zamierza utworzyć Instytut Wychowania. Takie remedium na brak prawomyślnego patriotyzmu, szerzącej się anarchii (propagowanej przez organizacje ekologiczne) i popularyzacji zachowań homoseksualnych (sic!), rozwiązłości młodych dziewcząt i chłopców oraz braku jakichkolwiek autorytetów (prawych!) – jest środkiem o tyle niepotrzebnym, o ile całkowicie nieskutecznym ze względu na swoje funkcje i odgórne działanie.

Zresztą jak tu oduczać młodzież, żeby nie piła alkoholu, skoro sam prałat Jankowski wytwarza swoje „procenty” i firmuje je własną, duchowną twarzą. Albo jak namawiać małe dziewczynki do oszczędności (bo jak będą miały męża, to muszą umieć oszczędzać – on wydaje, ona oszczędza!), gdy w tym samym czasie ojciec Jan Król, przyboczny ojca Rydzyka, gra na giełdzie!? Lepiej wprowadzić lekcje pomnażania pieniędzy, to się nauczą, że jak petent inwestuje swoje (albo i nie) oszczędności na giełdzie, to nie wkłada wszystkiego w jedno miejsce. A tak może kupić obligacje państwowe i wspierać polskość!

Taki Instytut Wychowania miałby: kształtować programy nauczania, szkolić nauczycieli i wychowawców oraz monitorować sprawy wychowania w mediach, co sprowadza się do narzucania jednego modelu wychowania, w duchu konserwatywnego patriotyzmu i jednej wiary. Pewną dawkę możliwości naszej władzy już mieliśmy, po przesłaniu listu do dyrektorów szkół z Ministerstwa Edukacji, w których ostrzegano przed organizacjami szkodzącymi Polsce. W konsekwencji uczniowie jednego z warszawskich liceów i tak zorganizowali debatę nt. granic wolności słowa – poza szkołą, co dobitnie świadczy, że taki „kaganiec oświaty”, będzie sztucznym tworem, czasami szkodzącym, często irytującym, jednak w swoim zaślepieniu jak najbardziej komicznym.

Na koniec mam taką wizję:

Rowery idą do lamusa, jako coś niepoprawnego i przestarzałego. Kontrolę przejmuje Gwardia Prawomyślna! Wszelkie parkingi, miejsca wypoczynku są dostosowane do samochodów rodzinnych….Wszędzie kombi – mama + tata i co najmniej dwójka dzieci, za kolejne głowa rodu dostaje odznaczenia wzorowego obywatela rozpłodowego, a obywatelka zostaje przyjęta do Koła Przyjaciół Rodziny i jako nowa członkini jest wytypowana na Miss Macicy 2006!

Jest fajnie. Wszystko kwitnie, wszelkie brudy są „poza nami”. Szczęśliwe dzieci, z krzyżykami zawieszonymi na szyi, chodzą do Patriotycznej Szkoły Wychowania. Codziennie zbiórka i pacierz. W każdej szkole znajduje się muzeum „starego układu” jako przestroga: i tak sześciolatki straszone są napisem QUEER (to samo, co 666), dziewięciolatki różową wstążką (prawie jak swastyka), małe dziewczynki mdleją i płaczą ze strachu na widok tabletki antykoncepcyjnej, młodzi chłopcy wzdrygają się, kiedy przechodzą obok prezerwatywy!!
Tylko po zajęciach lekcyjnych, obowiązkowej lekturze Naszego Dziennika i mszy ku chwale ojczyzny, mała grupa rezolutnej młodzieży pójdzie za miasto, poczytując sobie archiwalne numery Repliki i popijając piwo zacznie słusznie drwić z nadgorliwego „Syfona”, który jako jeden zrozumiał wielkość papy Kaczyńskiego i hojność Ojca Narodu księdza Rydzyka.

Wszystko kwitnie. Jest fajnie!

Autorzy:

zdjęcie Damian Niebieski

Damian Niebieski

Idealista, który mimo wszystko wierzy w szczęśliwe zakończenia. Lubi czytać fantasy. Odkąd pamięta chciał wyruszyć w podróż do Skandynawii i kiedyś to na pewno zrobi. Lato spędza najdalej od słońca, zasłuchany w ulubione utwory muzyczne. Obecnie stawia kolejne kroki w dorosłym życiu i dmucha i chucha, aby się udało.

7 komentarzyOfensywa Instytutu Wychowania ;-)

 • A ja mam taką wizję ingerencja Detrollatora

  [A ja mam taką wizję]

  Uprzejmie przypominam kreatywnym czytelnikom zamieszczającym komentarze i wizje, że Internet nie gwarantuje anonimowości, a wszelkie wpisy stanowiące złamanie regulaminu i netykiety, a także odnośnie których może zaistnieć wątpliwość, czy nie zostało naruszone prawo i prawa osób trzecich będą usuwane, a wobec autorów wyciągane konsekwencje.

 • Donovan

  [Re: Ofensywa Instytutu Wychowania ;-)]

  Moim zdaniem stworzono NIW tylko po to aby stłamsic postawy obywatelskie wśród uczniów o poglądach centrowych i lewicowych, aby w przyszłości głosowali oni na partie typowo prawicowe-ograniczające inteligenckie zachowania, propagujące prosty sposób myslenia i populizm.

 • arri

  [Re: Ofensywa Instytutu Wychowania ;-)]

  Dziwny ten artykuł. Ta hipertendencyjność to chyba śmieszna miała być, a mnie wcale nie jest śmieszno na myśl o NIW…

 • Arek

  [Re: Ofensywa Instytutu Wychowania ;-)]

  Całkiem sprytne 😉 Rzeczywistość w krzywym zwierciadle (narazie w krzywym zwierciadle… Oby potem to nie stało się faktem 😛

 • Gabbid

  [Re: Ofensywa Instytutu Wychowania ;-)]

  No właśnie… rzeczywistość w krzywym zwierciadle… Pamiętacie ostatnią scenę filmu „Kabaret” Fossego z 1972go roku? Ciarki po plecach przechodzą… 🙁

 • y00rek

  [Re: Ofensywa Instytutu Wychowania ;-)]

  Do Autora tego śmiesznego/nieśmiesznego tekstu mam pytanie:

  „Wszelkie parkingi, miejsca wypoczynku są dostosowane do samochodów rodzinnych….Wszędzie kombi – mama + tata i co najmniej dwójka dzieci, […]”

  A co w tym złego? Szerokie i obszerne parkingi? Bezpieczne samochody? Brak kolein na drodze? Można wyjść z dzieciakami na spacer bez strachu przed drecholami? Jestem za.

  Samo w sobie to nie jest złe. Problem jest tylko wtedy, gdy styl taki jest NAKAZOWY, a inny ZABRONIONY.

  Argumenty warto dobierać tak, żeby nie było bronią obosieczną.

  „Pewną dawkę możliwości naszej władzy już mieliśmy, po przesłaniu listu do dyrektorów szkół, z Ministerstwa Edukacji, w których ostrzegano przed organizacjami szkodzącymi Polsce. W konsekwencji uczniowie jednego z warszawskich liceów i tak zorganizowali debatę nt. granice wolności słowa, poza szkołą […]”

  Autor kłamie. Nie warto. Przecież to były odrębne sprawy. Nie warto z powodu tego samego jak poprzednio. Prawda jest wystarczającą bronią. Więcej to już tylko gównoprawda – brudzi wszystkich.

 • morgie

  [Re: Ofensywa Instytutu Wychowania ;-)]

  Ja mam inną wizję. Wizję, że zmieniają mi program nauczania w trakcie JEGO nauczania. Mi wystarczy, że idąc na specjalność pedogiczną, nadprogramowo z przydziału dostaję moduł wychowania do życia w rodzinie (dajcie mi ten przedmiot, marzę o tym!! *evil* ), a już widzę oczyma duszy, jak nowy skład ministerstwa wprowadza poprawki do programu moich zajęć z seksuologii.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa