- homiki.pl - http://homiki.pl -

Marsz Tolerancji – Fotoreportaż

Marsz rozpoczęty pod Barbakanem – początkowo niezbyt głośny – miał kierować się Plantami w stronę Rynku Głównego. Chcąc uniknąć ataków ze strony wszechpolaków policja w trakcie pochodu zmieniła trasę. Niestety chłopcy Romana bardzo chcieli pochwalić się swoim „moralnym kręgosłupem” (fot: „wszechpolacy coś od nas chcą”). Zdolności lotnicze uzyskały jajka, kamienie i butelki. Mój aparat na 10 minut wylądował w torbie – stąd brak fotorelacji z najbardziej gwałtownych starć MW z policją. Wkrótce sytuacja została jednak opanowana, testy aeorodynamiczne przerwane, a my – idziemy dalej. Dało się odczuć wyraźny support z zagranicy. Goście nie zawiedli; – głośne „gay rights, human rights!” dawało poczucie że nie jesteśmy sami, że to co się dzieje w Polsce znajdzie odbicie w relacjach jakie zawiozą do swoich krajów. Hasła Anki (to ta tęczowa dziewczyna w hełmie) wykrzykiwane przez megafon, niejednokrotnie integrowały tłum wspólnym wybuchem śmiechu, kiedy indziej przypominały o wadze tego co robimy. Roman's Boys usilnie starali się uprzykrzyć nam spacer ulicami Krakowa; definitywnie Policja przegoniła agresywną mw u podnóża Wawelu (fot: „wszechpolacy wieją”). Marsz zakończył się pod pomnikiem Smoka Wawelkiego.

Wnioski? Przewidzieliśmy podobny przebieg wydarzeń a mimo to przyszliśmy… po raz kolejny byliśmy widoczni… To był pierwszy Marsz w nowej sytuacji politycznej, niepewność spowodowała, że atmosfera Marszu była niestety mniej entuzjastyczna niż w ubiegłych latach. Boli też przekaz medialny dotyczący pochodu… Jednak przeszliśmy, Policja – tak jak w Warszawie – zrobiła to co do niej należało (za co jej na zakończenie podziękowaliśmy). Jedno jest pewne: iść warto. To nie nasza miłość ma zniknąć z polskich ulic ale absurdalna nienawiść… Doświadczenia Zachodu utwierdzają nas w słuszności tych manifestacji. „Psy szczekają, karawana jedzie dalej”.
Do zobaczenia w czerwcu w Warszawie!!

* * *


zbiórka pod Barbakanem……jeszcze się zbieramy…Izabela Jaruga NowackaJerzy Nasierowski…i ruszamy…idziemy :)……idziemy :)……trochę hałasujemy :)…Kraków miał większą flagę niż Warszawa 😛
Stołeczni krawcy! Do dzieła! 🙂


fajnie że są…
ale szkoda, że muszą być… 🙁wszechpolacy coś od nas chcą…i tu teżehm… tia…
no commentnie ma co się oglądać, idziemy dalej


wszechpolacy wieją
biedacy… mają z nami pod górkę
czyżby koleżanki ze Szwecji?


…i szczęśliwy koniec Marszu…
ale nie zabawy 🙂

* * *

Autorką wszystkich zdjęć jest kasia_encanto.

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Autorzy:

zdjęcie kasia_encanto

kasia_encanto [1]

autor zmigrowany z php-nuke – ID: 164; nazwa: kasia_encanto