Mamy nowego ambasadora

Na międzynarodowej konferencji ILGCN w Moskwie, w towarzystwie mediów i przedstawicieli największych organizacji lgbt na świecie mianowano nowych ambasadorów ILGCN w kilku krajach europejskich.

Od piątku 26 maja zaszczytny tytuł Polskiego Ambasadora Międzynarodowego Stowarzyszenia Lesbijek i Gejów na Rzecz Kultury (ILGCN – International Les Gay Culture Network) został przyznany Łukaszowi Pałuckiemu, zastępując dotychczasowego ambasadora Szymona Niemca. Jak mówi Pałucki „teraz moim najważniejszym zadaniem będzie krzewienie kultury gejowsko-lesbijskiej w Polsce, promowanie polskich artystów gej/les za granicą oraz promocja dorobku światowego ILGCNu w Polsce.”

Łukasz Pałucki od kilku lat jest m.in. aktywnym działaczem LGBT i członkiem Platformy Programowej SDPL „Prawa Człowieka i Podstawowe Wolności”. Jest także jednym z koordynatorów Fundacji Równości.

18 komentarzyMamy nowego ambasadora

 • Szymon Niemiec

  [ciekawe]

  Ciekawe co na to
  Olga Chajdas i Marcin Śmietana, którzy pełnią tą funkcję od roku 2004.
  Nikt z naszej trójki nie został do tej pory odwołany z funkcji.

 • Szymon Niemiec

  [Sprostowanie]

  Zgodnie z prawem prasowym, domagam się opublikowania sprostowania nieprawdziwej informacji dotyczącej odwołania mnie z funkcji Ambasadora Kultury Polskiej przy ILGCN.
  Powołanie 25 maja na funkcję ambasadora Łukasza Pałuckiego nie oznacza odwołania z fukcji żadnego z 3 powołanych poprzednio osób.
  Zarówno ja, jak i Olga Chajdas i Marcin Śmietana pełnimy funkcję ambasadorów ILGCN do czasu formalnego odwołania nas przez Coordynatora ILGCN na Europę – Billa Schillera.
  Ten zaś nie odwoływał nas z tej honorowej funkcji, o czym świadczy chociażby strona ILGCN mieszcząca się pod adresem http://ilgcn.blogspot.com/
  Publikowanie fałszywych informacji uważam za sprzeczne z dobrymi obyczajami dziennikarskimi, a samą informację za próbę wciągnięcia mojej osoby w rozgrywki polityczne pana Pałuckiego.
  Biorąc pod uwagę powyższe domagam się od mediów internetowych, które opublikowały fałszywą informację, jej natychmiastowego sprostowania.

  Z powazaniem
  Szymon Niemiec
  Ambasador Kultury Polskiej
  przy ILGCN

 • Ariel

  [Re: Mamy nowego ambasadora]

  Pałucki? O ku… ale obciach.

 • Łukasz Pałucki

  [Re: Mamy nowego ambasadora]

  Moi Drodzy,

  Piszę do Was zeby wyjasnic jak przebiega nominacja ambasadora ILGCN i jak Szymon Niemiec otrzyma odwolanie ze swojej funkcji.

  ILGCN to nie tyle organizacja co bardziej siec (ang. network). struktura miedzynarodowa, ktora mianuje ambasadorow w danym kraju (proszę nie mylić tej sieci z polskim stowarzyszeniem ILGCN). O mojej nominacji moze poswiadczyc chociazby Tomasz Baczkowski – prezes Fundacji Rownosci ktory byl przy mojej nominacji. Szymon Niemiec otrzyma taka informacje poczta. Niestety obawiam sie ze niewiele to zmieni poniewaz wedlug informacji ktore posiadam Szymon nie wlada zadnym jezykiem obcym w stopniu wystarczajacym na zrozumienie tresci takiego listu.

  Nie jest moim celem wchodzenie w konflikt z Szymonem, wydaje mi się, że zawsze odnosiłem się do jego pracy z szacunkiem. Szczerze mowiac ta nominacja byla dla mnie zaskoczeniem, ale zgodzilem sie przyjac ten tytul glownie dlatego, ze w Moskwie zobaczylem jak mizernie wyglada Polska na tle innych krajow ktore sa w sieci ILGCN. Mamy sie czym pochwalic, mamy naszych swietnych gejowskich pisarzy, muzykow,w klubach gejowskich odbywaja sie Slamy poetyckie – tylko ze w swiecie NIKT O TYM NIE WIE. Polska nie istnieje od strony gejowskiej kultury. Postaram sie to zmienic.

  Pozdrawiam cieplo

  Łukasz Pałucki

 • [Re: Mamy nowego ambasadora]

  podobnie jak Ty Szymku, powtorze sie, w tym newsie nie ma nawet jednego slowa dotyczacego odwołania Cie jak i Twoich następców o odwołaniu Cię/ Was z funkcji ambasadora ILGCN… nie wiem w czym problem , ale wygląda na to ,że masz gorszy dziś dzień lub po prostu okres i nie masz do czego się doczepic?!

  Co do „rozgrywek politycznych” – jak to nazwałeś- pomiędzy Tobą a Łukaszem – błagam, prosze, na litość boską – załatwcie to droga osobista, meilową, pocztową bądź jakąkolwiek inna, a nie wyciągaj tego forum publicum.

 • tereska

  [Re: Mamy nowego ambasadora]

  O Boshe….. Pałucki znowu ma kolejna funkcje…… Te same osoby od 100 lat kotłują sie we własnym sosie… ble…..

 • nero

  [Re: Mamy nowego ambasadora]

  zamienil stryjek siekierke na kijek…

 • Walpurg

  [Re: Mamy nowego ambasadora]

  A ja bardzo się cieszę!

  Zdarzało mi się z Łukaszem nie zgadzać a nawet kłócić. Ale po roku dokładnego przyglądania mu się stwierdzam, że „przekonał mnie do siebie”!

  Bardzo podoba mi się jego zaangażowanie i aktywność. A najlepsze w Santim jest to, że gdy pojawia się w mediach, to jego wypowiedzi nie musimy się później wstydzić – mówi rzeczowo i z sensem.

  GRATULUJĘ!

 • Ariel

  [Re: Mamy nowego ambasadora]

  Ale już ładnie zaczął uzdrawiać środowisko, na innym portalu nie podarował sobie, by chamskiej odzywki o Niemcu nie puścić (znajomośc języków). Ale nic, jest super wykształcony ambasador 🙂 którego główną rolą będzie bicie piany i prężenie klaty do orderów 😉 Kółko wzajemnej adoracji i wzajemnego dopieprzania sobie nadal jest, tylko się lekko obróciło. Jak to mówi Kaczyński? „Mamy układ!” 😀 Niech sobie Pałucki będzie ambasadorem, dyrektorem, prezesem, i tak to dla innych g…. znaczy i g… im da.

 • Szymon Niemiec

  [Re: Mamy nowego ambasadora]

  To dobrawdy żałosne… Widzę, ze pan Pałucki stara się mnie zdyskredytować wszelkimi sposobami. Przypomnę jednak, że na tym świecie za wszystko się płaci, także za zniesławienie.
  Co do znajomości języków, to tak się skłąda, że z Billem Schillerem koresponduję w miarę regularnie i nigdy nie miałem problemów z językiem angielskim.

 • Detrollator

  [Re: Mamy nowego ambasadora]

  Postaci powyższego dramatu proszone są o dyskutowanie we własnym gronie, nie na forum publicznym. Nie przynosi to chluby. W przypadku nadużyć komentarze zostaną zamknięte.

 • Jerzyk

  [Re: Mamy nowego ambasadora]

  Całą awanturę o „tytuł” – jego posiadanie lub też nie, odwołanie i powołanie do tytułu uważam za bzdurną.

  Tytułomania to rzecz obrzydliwa

 • Marcin

  [Re: Mamy nowego ambasadora]

  Zgadzam sie z Jerzykiem, zreszta chyba ILGCN w pl juz sie chyba skonczyl, kupe ludzi stamtad pouciekalo, ale ok, ciesze sie z wyboru Paluckiego (cokolwiek ta funkcja oznacza). Lukasz jest sprawny i dosc widoczny i calkiem fajnie sie wypowiada w radiu czy tv. Powodzenia Lukaszu!

 • Erico

  [Re: Mamy nowego ambasadora]

  I ja też się cieszę. Może się coś ruszy, bo działań poprzedniego ambasadora jakoś widać nie było (oprócz działań autopromocyjnych).

 • lothriel

  [Re: Mamy nowego ambasadora]

  Kurczę, a ja jestem nieobeznany w TYCH niesnaskach i innych poglądach…… i nie rozumiem tej forumowej polemiki 🙂 Ale liczę, że jako głos z tzw: prowincji – oraganizacja zacznie działać także w tamtą stronę.

 • zbyszek

  [Re: Mamy nowego ambasadora]

  niestety Pałucki zapewne rozwali i ILGCN – patrząc na jego wszystkie ostatnie osiągnięcia – porażka….. same konflikty i awantury. A poza tym – mało ma do powiedzenia na forum publicznym oprócz wyświechtanych tekstów, których nie zmienia od lat….

 • pip

  [Re: Mamy nowego ambasadora]

  doskonale rozumiem bol was wszystkich, tez zle sie czulem, kiedy nie zostalem ktoregos roku gospodarzem klasy. i jakie bylo moje zdziwienie, gdy okazalo sie, ze w sasiedniej gminie nikogo to nie zbulwersowalo!

 • Alex

  [Re: Mamy nowego ambasadora]

  Jezu, czy cioty zawsze muszą się żreć między sobą??? Mało mamy problemów??? To głównie przez taki cietrzew jak Wy postrzegają nas jak debili, którzy do niczego się nie nadają.

  Niech wreszcie ktoś zrobi z tym porządek, bo jak widzę ciągle te same twarze tych wszystkich „słynnych” w Polsce homoseksualistów-sprzedawczyków na paradach i w telewizji to odechciewa mi się być lesbijką.
  Żenada.
  Weźcie się w garść.
  Bo na razie nie chcę, żebyście mnie reprezentowali w ILGCN.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa