- homiki.pl - http://homiki.pl -

Ian McKellen: Jezus nie był gejem

[wp.pl] Ian McKellen uważa, że Kościół katolicki powinien z otwartymi ramionami powitać zbliżającą się premierę „Kodu da Vinci”, bowiem film udowadnia, że Jezus nie był gejem.

Zarówno film, jak i powieść Dana Browna, na podstawie której powstał, spotykają się z ogromną krytyką ze strony Kościoła i związanych z nim organizacji, taki jak Opus Dei. Głównym powodem niechęci jest zawarta w dziele koncepcja o małżeństwie Jezusa z Marią Magdaleną i sugestia, że ich potomkowie żyją do dziś.

– Jestem szczęśliwy mogąc wierzyć, że Jezus się ożenił – powiedział podczas festiwalu w Cannes McKellen, który w filmie wcielił się w postać LeighaTeabinga. – To pokazuje, że nie był gejem.

Na zadane mu pytanie czy uważa, że film powinien mieć ostrzeżenie „To fikcja”, aktor, który sam jest homoseksualistą, odpowiedział, że jego zdaniem taki napis powinien się znaleźć również na okładce Biblii.

źródło: www.film.wp.pl/ [1]

od redakcji: najciekawszy jest jednak jeden komentarzy pod tekstem:
Czego można się spodziewać po pederaście ? Chyba nie mądrych wypowiedzi. Zresztą ten gość dostaje role dzięki udziałowi w homoseks. mafii. napisał „kwaśny olek”