- homiki.pl - http://homiki.pl -

Benedykt XVI z odciętą głową Eltona Johna

Uśmiechający się Benedykt XVI trzymający w ręce odciętą i ociekającą krwią głowę znanego ze skłonności homoseksualnych piosenkarza Eltona Johna – taką pracę obejrzeli w piątkowy wieczór goście wernisażu „Bad news” w bytomskiej galerii Kronika. Zaraz po zakończeniu imprezy szokujący fotomontaż – własność praskiej Guma Guar Group – został spakowany i wrócił do Czech – informuje „Dziennik Zachodni”.

W mieście jednak zawrzało. Oburzeni tym wydarzeniem są nawet sami urzędnicy: – W przededniu papieskiej pielgrzymki wystawianie takiego dzieła jest nadużyciem – mówi Jacek Wicherski, rzecznik bytomskiego magistratu. Także Paweł Koj, szef tamtejszego centrum kultury, któremu podlega galeria stwierdził, że kontrowersyjna praca po prostu nie spełniała wymogów artystycznych imprezy i doszło do niepotrzebnego zgrzytu.

– Na wernisażu i wystawie zgromadziliśmy prace znakomitych współczesnych artystów. Opowiada ona o tym, że dla mediów zła wiadomość to dobry news. Praska grupa słynie z prowokowania. Kontrowersyjne dzieło było tylko fragmentem scenografii koncertu. Zaraz w piątek zostało zdjęte. Na drzwiach przed wejściem do galerii umieściliśmy informacje ostrzegające, że wystawiane prace mogą budzić kontrowersje i obrażać uczucia – mówi Sebastian Cichocki, szef Kroniki.

Twierdzi, że nie chce budować renomy galerii na atmosferze skandalu. Nie zgodził się też na udostępnienie zdjęć z koncertu, który odbył się w otoczeniu szokującej scenografii: – To nie byłoby dla nas dobre – powiedział.

Od redakcji: mamy nadzieję, że Guma Gumar Groupe bezpiecznie opuścili terytorium IV RP, nie nękani przez Lotne Brygady Moheru oraz Ligi prawdziwych Rodzin.

Strona o grupie http://gumaguar.bloguje.cz/ [1]

źródło: http://media.wp.pl/wiadomosc.html?kat=12571&wid=8320051 [2]