Benedykt XVI w Polsce – co da homikom

Gazeta Wyborcza przytacza skrót artykułu z dziennika Times o wizycie Benedykta XVI w kraju jego poprzednika:

http://wiadomosci.gazeta.pl/benedyktxvi/1,73346,3368985.html

Podczas pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 r. Jana Pawła II witano z powszechnym entuzjazmem: był to pierwszy gwóźdź do trumny komunizmu. Tymczasem Benedykt XVI odwiedzi kraj głęboko rozdarty i ogarnięty kryzysem – pisze w czwartek brytyjski „The Times” o rozpoczynającej się papieskiej wizycie.

Zdaniem publicysty dziennika, Benedykt XVI natknie się w Polsce na atmosferę rozczarowania rządzącymi i złości wynikającej z „mieszania katolicyzmu i polityki”.

Jak pisze „Times”, papież pójdzie w ślady Jana Pawła II i wykorzysta wizytę, aby przypomnieć przesłanie swojego polskiego mentora o wierności wierze. Jednak za kulisami – oraz wprost podczas planowanej w niedzielę wizyty w obozie Auschwitz – zwróci się do polskiego Kościoła, aby nie angażował się w politykę i zrobił więcej na rzecz rozbudzenia w społeczeństwie tolerancji i praw obywatelskich – sugeruje brytyjski dziennik.

„Times” pisze, że nie usatysfakcjonuje to wszystkich krytyków rządu – od homoseksualistów po maturzystów, od działaczy żydowskich po lekarzy – którzy są pewni, że Benedykt XVI ich zawiedzie.

Przywództwo w polskim Kościele jest podzielone między tych, wiernych nauce Jana Pawła II, którzy chcą podtrzymywać konserwatywne wartości przy zachowaniu tradycji społeczeństwa otwartego, a biskupów, którzy opowiadają się za modelem bardziej zamkniętym, nacjonalistycznym – podsumowuje dziennik.

2 komentarzeBenedykt XVI w Polsce – co da homikom

 • marcin

  [Re: Benedykt XVI w Polsce – co da homikom]

  czas najwyzszy…

 • Walpurg

  [Re: Benedykt XVI w Polsce – co da homikom]

  Czyżby dziennikarze The Times czytali komentarze pod artykułami i na forach dyskusyjnych? Bo ich lektura faktycznie daje do myślenia…

  Polskie media nie czytają natomiast takich świństw i wiedzą, że wszyscy Polacy cieszą się z tej pielgrzymi i są pełni entuzjazmu!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa