Benedykt XVI o homiczych związkach

Już w drugiej połowie tego tygodnia polscy katolicy, w tym, o czym warto pamiętać – także obecni i liczni katolicy – homiki, żyć będą wizytą Benedykta XVI.

Tymczasem w sobotę papież przyjął na audiencji nie tylko Kazimierza Marcinkiewicza. Gościł także nowego ambasadora Hiszpanii w Stolicy Apostolskiej, pana Francisco Vázqueza. Papież zwrócił się po hiszpańsku:
Człowiek ma prawo narodzić się, kształcić i żyć w rodzinie, a ta nie może być zastępowana czy pomniejszana przez inne formy czy instytucje.
W lipcu B16 odwiedzi hiszpańską Walencję. Wizyta ta, wedle niego, będzie okazją, by celebrować piękno i płodność rodziny opartej na małżeństwie, a także podkreślić niezwykłe znaczenie rodziny i jej wagę dla społeczeństwa.

11 maja, tuż po wygranych we Włoszech wyborach przez lewicę, Benedykt XVI także mówił o rodzinie:
Wspólnota życia i miłości reprezentowana przez małżeństwo jest prawdziwym dobrem społecznym. Należy pilnie zapobiec, by małżeństwo nie zostało zagubione wśród innych związków, opartych na słabej miłości. Tu następuje pochwała miłości rozumianej jako prowadzącej do prokreacji.

Wedle komentarzy w prasie zagranicznej obydwie wypowiedzi sa grożącym palcem wymierzonym w polityków prohomiczych. W HIszpanii małżeństwo jest dla homików otwarte, we Włoszech nowa koalicja, także z udziałem chadecji, przymierza się do wprowadzenia związków partnerskich.

źródło: AFP

Od redakcji:

Zapamiętajmy i utrwalmy zwłaszcza hierarchizowanie miłości na lepszą i gorszą. Rozumiemy, że skoro o rodzenie nowych pokoleń chodzi, to pary bezpłodne są równie grzeszne.

Pragniemy przypomnieć także, że słowa Ojca Świętego odnosza się do osób wyznania rzymskokatolickiego, do którego należy także, jak już zaznaczylismy, wielu homików, lecz nie ogół społeczeństwa. Natomiast owe instytucje rzekomo rodzinie zagrażające, jak związki partnerskie, należą do sfery prawa cywilnego, nie kanonicznego, i w żaden sposób małżeństwa i piękna prokreacji nie zniszczą.

Zastanawia nas częste, szczególnie w naszej mlekiem i miodem płynącej ojczyźnie, mylenie nauczania wobec wiernych z poglądami i stanowiskiem w dyskusji, co prowadzi, zważywszy na pogłos u naszych polityków, do majstrowania w sprawach do kościoła nienależących.

Czytelnikom zainteresowanym życzymy duchowego przeżycia tegorocznej papieskiej pielgrzymki oraz miłego weekendu, dla wielu dłuższego.

7 komentarzyBenedykt XVI o homiczych związkach

 • Beniek

  [Re: Benedykt XVI o homiczych związkach]

  Ciekawe kiedy w polsce powie się głośno o tym jak to Ratzinger, pomagał księżom pedofilom uniknąć odpowiedzialności karnej. Piszę o tym, ponieważ wazelina wylewająca się z ust przedstawicieli mediów zaślepia ludzi. A prawda jest potrzebna. Wszak prawda nas wyzwoli.

 • Redakcja

  [Re: Benedykt XVI o homiczych związkach]

  Usunięto komentarze osoby łamiącej regulamin i netykietę oraz wszystkie odpowiedzi.

 • machcin

  [Re: Benedykt XVI o homiczych związkach]

  do beniek:
  a skąd wiesz że pomagał pedofilom??

 • Beniek

  [Re: Benedykt XVI o homiczych związkach]

  Wikipedia.pl
  Prosze wpisać:Skandale seksualne w kościele katolickim. Tam jest podpunkt o oukrywaniu przestępców. Radze poczytać.

 • szopq

  [Re: Benedykt XVI o homiczych związkach]

  no to jazda na ulice!dawno Was nie było!

  równość i tolerancja dla nas, biednych wykolejonych heteroseksualistów.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa