Atak na KPH: reakcja partnerów międzynarodowych

Zapraszamy do zapoznania sie z oświadczeniem opublikowanym przez wszystkich realizatorów projektu Do We Need Gender z Bułgarii, Estonii i Hiszpanii.

19.05.2006

Warsaw, Tallinn, Sofia, San Sebastian

Oświadczenie w sprawie wypowiedzi Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczącego międzynarodowego projektu Kampanii Przeciw Homofobii „Do we need gender”

My, niżej podpisani, koordynatorzy projektu „Do we need gender”, organizowanego we wrześniu 2005 roku w Polsce, pragniemy wyrazić najwyższe oburzenie, słysząc prezentowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej kłamstwa na temat projektu, który był przeprowadzony przy wsparciu Programu „Młodzież” Komisji Europejskiej, koordynowanego przez Narodową Agencję Programu „Młodzież”.

Jednym z priorytetów Komisji Europejskiej i Programu „Młodzież” jest przeciwdziałanie dyskryminacji i właśnie po to, aby przeciwdziałać dyskryminacji, projekt „Do we need gender” został zrealizowany.

19 maja polskie Ministerstwo Edukacji stwierdziło, że projekt „Do we need gender” był „deprawacją młodzieży” i przedstawiło inne wprowadzające w błąd i fałszywe informacje o projekcie oraz o działalności Kampanii Przeciw Homofobii.

Wymiana młodzieżowa była zorganizowana po to, aby ponad 20 uczestnikom z różnych krajów dostarczyć wiedzę na temat stereotypów dotyczących płci oraz na temat dyskryminacji ze względu na płeć, uprzedzeń i homofobii. Koordynatorzy z pięciu krajów pracowali razem po to, aby stworzyć interesujący program młodzieżowej wymiany, który dostarczałby uczestnikom wiedzy i przeciwdziałał stereotypom związanym z płcią. Ocena uczestników programu była bardzo wysoka i określili oni program jako „poszerzający ich wiedzę w zakresie dyskryminacji”.

My, niżej podpisani, koordynatorzy projektu międzynarodowej wymiany „Do we need gender” zaświadczamy niniejszym, że projekt ten był projektem edukacyjnym i tylko takim celom on służył – edukacji w zakresie dyskryminacji ze względu na płeć i orientację seksualną i przeciwdziałaniu stereotypom na temat ról płciowym. Żadna z informacji przedstawionych przez polskie Ministerstwo Edukacji Narodowej nie odpowiadała prawdziwym celom i założeniom projektu. Tym bardziej jesteśmy głęboko rozczarowani tak absurdalnym i pełnym uprzedzeń oświadczeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby te i inne homofobiczne wypowiedzi przedstawicieli polskiego rządu, były traktowane tak, jak na to zasługują i jak powinny być traktowane w każdym demokratycznym kraju Unii Europejskiej.

Projekt „Do we need gender” był projektem międzynarodowym i wszelkie komentarze w jego sprawie nie są tylko wewnętrzną sprawą Polski. Teraz to jest sprawa nas wszystkich, całej wspólnoty europejskiej. My jako przedstawiciele organizacji pozarządowych, współpracujących z Kampanią Przeciw Homofobii, bezwarunkowo wspieramy naszych polskich kolegów oraz potępiamy homofobiczne wypowiedzi i działania polskiego rządu.

Dla nas, osób pracujących na rzecz tolerancyjnej i otwartej Europy, takie zachowanie jest niedopuszczalne, tak fałszywe stwierdzenia, wymierzone w naszą pracę, są nie do zaakceptowania. Mamy nadzieję, że Ministerstwo Edukacji Narodowej przeprosi za to pełne fałszu i pomówień świadectwo, które nam wystawiło.

W razie wszelkich pytań i wątpliwości dotyczących międzynarodowej wymiany „Do we need gender”, kontaktujcie się z nami:

Aksinia Gentcheva,
Executive Director, BGO Gemini (Bulgaria)

Ardi Ravalepik
President, Diversity (Estonia)

Lisette Kampus
Member of the Board, Diversity (Estonia)

Mikel Iturbe
International Relations Officer, BostAxola (Spain)

Dane do kontaktów redakcja udostepni na życzenie Czytelników

6 komentarzyAtak na KPH: reakcja partnerów międzynarodowych

 • lothriel

  [Re: Atak na KPH: reakcja partnerów międzynarodowych]

  Ha i pan Orzechowski będzie musiał przeprosić…….ale wstyd na całą UE….

 • morg

  [Re: Atak na KPH: reakcja partnerów międzynarodowych]

  dobrze dobrze, nie my sie wstydzimy tylko rząd :-] mam nadzieje że dali o tym znać bardzo głośno.

 • Przeciw KPH

  [Re: Atak na KPH: reakcja partnerów międzynarodowych]

  Popieram Ministerstwo Edukacji Narodowej! 🙂
  Działam w PO i coś wam powiem…
  PO nigdy nie pozwoli na legalizacje
  zwiazkow homo-. Powiecie: „Zobaczymy”.
  Zobaczycie! 🙂
  Prosze pamietac, ze PO z zasady jest konserwatywna moralnie…

  KPH – Kompania Piwowarska Heineken :))

  Narka! 🙂

 • lothriel

  [Re: Atak na KPH: reakcja partnerów międzynarodowych]

  I w tym swoim rozkroku pomiędzy liberalną gospodarką a konserwatywnymi poglądami rozpłyniecie się jak poranna mgła 🙂 Czego w zasadzie wam życzę 🙂

 • Przeciw KPH

  [Re: Atak na KPH: reakcja partnerów międzynarodowych]

  lothrielu:)
  Platforma się nie rozpłynie, tylko przekształci…
  Ja to widzę tak… Powstanie jakby hybryda PiS i PO 🙂
  Osobiscie uważam, że na dłuższy dystans PiS i PO nie mają szans przetrwac na scenie politycznej i w przyszlosci rządzic krajem…
  PiS już teraz skompromitował się niemocą stworzenia stabilnej koalicji rządowej. Zwolennicy PiS oczywiście obarczają winą za to Platformę Obywatelską.
  To jasne, że Samoobrona nie powinna wspolrządzic, ale przecież PO nie może dac się szantażowac PiS’owi… W przyszlosci obrociloby sie to przeciwko niej!
  Patrzac trzezwo – PiS nie ma szans na ponowną wygraną w wyborach parlamentarnych, ponieważ nie ma senswonego programu naprawy Państwa,
  tylko komisje śledcze, szukanie winnych,
  szukanie komunistów i „układów”. To jasne, że trzeba tropic afery… ale – najwzniejsze są reformy społeczno-gospodarcze!!! Tropienie przeszlosci nie pomoze nam postawic na nogi gospodarki, finansow naszej ukochanej Rzeczypospolitej.

  Po PiS’ie do władzy dojdzie PO i… najprawdopodobniej się wyłoży, ponieważ…
  Polsce potrzeba tak dogłębnych reform i restrukturyzacji finansów publicznych,
  że SPOŁECZEŃSTWO zwyczajnie wpadnie w szał, gdy zacznie się prowadzic radykalną POLITYKĘ NAPRAWY PAŃSTWA…
  Niestety, jeśli chcemy się odciąc od tego, co jest, musimy się przygotowac na to, iz będzie BARDZO BOLEC ;((

 • Redakcja

  [Re: Atak na KPH: reakcja partnerów międzynarodowych]

  Dyskusja o PO odbywa się piętro wyżej. Pisanie nie na temat grozi żarłocznością detrollatora. Na homikach.peel obowiązuje netykieta.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa