Szwecja i USA: wieści z tamtejszych parafii

Wieści z zamiejscowych parafii.

Szwedzki Sąd Najwyższy powołując się na zasadę wolności słowa i swobód religijnych Europejskiej Konwencji Praw Człowieka ostatecznie uniewinnił pastora Kościoła Zielonoświątkowców Ake Grena. Uznano, że pastor jedynie wyrażał swoją opinię. W pierwszej instancji duchowny został skazany. Przypominamy, że ścigany był z paragrafu o podżeganiu do nienawiści za wypowiedzi, które padły podczas nabożeństwa: homoseksualizm to rak toczący całe społeczeństwo i wynaturzenie seksualne, dodatkowo bardzo blisko mu pedofilii.

Tymczasem w USA już w maju senat debatował będzie nad projektem zmian w Ustawie o Obronie Małżeństwa. Celem zmian ma być wyeliminowanie lub co najmniej złagodzenie gorszących przypadków legalizacji związków jednopłciowych i nawet nazywania ich małżeństwem w niektórych stanach. Akcję podpisów poparcia dla zmian zainicjował już wśród świeckich katolików przewodniczący episkopatu USA, biskup William Skylstad.

Info za gazeta.pl

Od redakcji

Podtrzymajmy konwencję słania gratulacji. Tym razem należą się one polskim mediom katolickim(?), które ochoczo wspierały innowiercę zielonoświątkowca w jego krucjacie o prawo do lżenia. Wypowiedzi pastora Grena świadczą tylko o jego kulturze i miłosierdziu, które przecież głosi. Gratulujemy też amerykańskim katolikom, którzy nie omieszkają przegapić okazji do dokuczania bliźnim, którzy o nic ich nie proszą. Chyba, że tradycyjne małżeństwa amerykańskich katolików rzeczywiście potrzebują aż ustawowego wsparcia… Niedobrze.

1 komentarz do: Szwecja i USA: wieści z tamtejszych parafii

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa