Przestraszyli się anonimów

[gazeta.pl] W atmosferze strachu i niedomówień z pomocy dla organizatorów konferencji „Mniejszości seksualne. Rytuały przejścia” wycofuje się Wyższa Szkoła Zarządzania i Biznesu w Krakowie.

Konferencja z udziałem naukowców m.in. z UJ i UW miała odbyć się w sali Wyższej Szkoły Zarządzania i Biznesu w ramach trzeciej edycji festiwalu „Kultura dla tolerancji”. Podobne spotkanie odbyło się rok temu. – Współpraca z rektorem układała się świetnie. Dostaliśmy ochronę, świetnie wyposażoną salę, a uczelniani graficy pomagali nam stworzyć plakat – mówi Agnieszka Żelazny z Kampanii przeciw Homofobii z Krakowa.

Kilka miesięcy temu na uczelnię zaczęły napływać anonimy zawierające pogróżki przeciwko „pseudonaukowej konferencji” promującej „dewiacyjne i demoralizujące zachowania”. – Nie po raz pierwszy – komentował rektor WSZiB prof. Włodzimierz Roszczynialski. Zapewniał, że nie ma zamiaru przejmować się anonimami. Potem zaczęło się zamieszanie: zrywanie współpracy, uniki i uciszanie sprawy. – W końcu postawiono nam warunki niemożliwe do spełnienia: informacje o konferencji miały zniknąć z mediów, a wstęp na spotkanie ograniczono wyłącznie do studentów WSZiB – opowiada Adam Rogalewski z Kampanii przeciw Homofobii.

– Wycofaliśmy się – informuje Agnieszka Żelazny. – W takiej atmosferze nikt nie jest w stanie zagwarantować, że dzień przed konferencją nie okaże się, iż jednak nie możemy wejść do środka, bo np. pękła rura czy zepsuł się rzutnik…

źródło: http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35798,3293314.html?nltxx=1077762&nltdt=2006

od redakcji: Wyższej Szkole Zarządzania i Biznesu w Krakowie gratulujemy odwagi w niesieniu kagańca oświaty.

5 komentarzyPrzestraszyli się anonimów

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa