Politechnika Warszawska – homoafera?

Nasze rodzime uczelnie w ostatnich czasach często goszczą na łamach rubryki info i to w niechlubnym kontekście. Zaznajamijąca m.in. z problemem homiczym wystawa Tiszert dla Wolności została wyrzucona z uniwersytetów w Lublinie i Zielonej Górze, ten pierwszy w zamian zafundował studentom pogadankę o leczeniu z homoseksualizmu. Tym razem sprawa dotyczy Politechniki Warszawskiej – naczelny czasopisma studentów został odwołany po opublikowaniu artykułu na temat homików. Studenci o interwencję poprosili prasę. Władze uczelni nie zamierzają na razie wypowiedzieć się. „Aferę” rozdmuchał Zygmunt Trzaskadurski, przewodniczący NSZZ Solidarność pracowników Politechniki. Zniesmaczony tekstem poprosił rektora o wyjaśnienie sprawy . Echa Miasta pytają dziś w nagłówku: Powrót cenzury?

Dwudziesty szósty numer I.PEWU na okładnce zapowiada artykuł o homikach studiujących na uczelni. Możemy się dowiedzieć co to takiego homoseksualizm, comingout, zamieszczono obszerny wywiad z homikami – studentami. Jak sugerują Echa Miasta, działaczowi Solidarności nie przypadł do gustu frangment:

Czy wśród kadry naukowej Politechniki są geje ?
– Osobiście nie znam nikogo na tyle dobrze. Ale statystycznie rzecz biorąc, jest to wręcz pewne.
– Są.

Homiki studiujące na PW posiadają swój własny serwis w sieci PWGay. We wstępniaku czytamy: Strona została przygotowana przez gejów studiujących na Politechnice Warszawskiej i jest poświęcona problemom studentów o orientacji homoseksualnej, studiujących na naszej uczelni. Nie stanowimy żadnej grupy formalnej (tzn. nie jesteśmy zarejestrowani na uczelni), ale być może kiedyś się to zmieni. W państwach „starej” Unii niemalże każda uczelnia ma swoje stowarzyszenie LGBT. Uczelnie paryskie mogą się pochawlić nawet koalicją licznych uczelnianych stowarzyszeń. Zrzeszają one nie tylko studentów, ale także pracowników.

Na polskich uczelniach nadal o homikach warto rozmawiać.

Info za Echa Miasta.
Link do numeru 26 I.PEWU w sieci: http://ipewu.pw.edu.pl/arch/ipewu_nr_26.pdf

Od redakcji:

Działaczy NSZZ Solidarność rozmiatych zakładów pracy pragniemy poinformować, że statystycznie rzecz biorąc sporo gejów znajdą także we własnym gronie. A także sporo lesbijek!

Serdecznie pozdrawiamy także studentów PW, gratulujemy licznych inicjatyw homiczych i trzymamy kciuki!

7 komentarzyPolitechnika Warszawska – homoafera?

 • Epro

  [Re: Politechnika Warszawska – homoafera?]

  zaczynam się bać urzędasów niższego szczebla, którzy dla kariery zaczynają terroryzować ludzi swoimi radykalizmami

 • 7z9

  [Re: Politechnika Warszawska – homoafera?]

  Być może zacytowanym przez Was fragmentem, pan Zygmunt poczuł się osobiście dotknięty? ;]

  Co do naczelnego, nie jest to potwierdzona informacja, więc proponowałbym ją traktować póki co z dużym dystansem. Chętnych zapraszam na pwgay, homicze siedlisko Politechniki: http://homiki.pl/modules.php?name=Web_Links&l_op=visit&lid=44

 • chłopiec, PWGay

  [Re: Politechnika Warszawska – homoafera?]

  Wg oficjalnego stanowiska iPewu, ich naczelny odszedł z innych powodów. Cała sprawa wskazuje jednakże na stanowisko uczelni (która stara się nie pokazać swego stanowiska) i ogólną atmosferę panującą na wydziałach. Atmosfera ta jest generalnie homofobiczna i jako studenci, spotykamy się z nią prawie na codzień.

 • Walpurg

  [Re: Politechnika Warszawska – homoafera?]

  To w ogóle jest ciekawy temat – uczelnie techniczne uchodzą za takie bardzo „męskie”, tymczasem na politechnikach aż roi się od homików.

  Osobiście nie znam ani jednego geja, który byłby fryzjerem czy tancerzem. Znam natomiast kilkunastu inżynierów!

  I bardzo dobrze! Homiki powinny zrzucić z siebie jarzmo „artystów” lub „humanistów” 🙂

 • jacek

  [Re: Politechnika Warszawska – homoafera?]

  z warszawskich uczelni wywalaja nauczycieli akad. – o homiczej orientacj. Dzieje się to pod byle pozorem – np. likwidacja czegoś tam ….a potem tłumaczą sie „profesorowie ” „dla ciebie nie ma tu miejsca, a dokonania naukowe mozna przecież zablokować”. rzecz działa sie nie na politechnice, ale na jednej z warszawskich uczelni humanistycznych, która szczyci sie pracami naukowymi o tolerancji.

 • adam

  [Re: Politechnika Warszawska – homoafera?]

  A ja studiuje na Politechnice Śląskiej i znam conajmniej kilkunastu gejów z tej uczelni. Znacząca większość się oczywiście ukrywa. Co prawa nie słyszałem o jakichs specjalnych przejawach homofobii, ale jets to raczej pewien temat tabu.

 • pv

  [Re: Politechnika Warszawska – homoafera?]

  KOMUNIKAT
  1. Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej nie uważa żeby treść artykułów w 26 numerze i.pewu była w jakimkolwiek stopniu niestosowna a tym bardziej, żeby naruszała czyjekolwiek dobra osobiste.
  2. Władze Politechniki Warszawskiej (czyt. Rektor) nie zajęły stanowiska w tej sprawie, czyli tym samym w żadnym wypadku nie zabroniły dalszego drukowania i.pewu.
  3. Nieprawdą jest, że Samorząd Studentów PW wstrzymał druk z powodu problemów finansowych. Zarezerwowano środki wystarczające na druk WSZYSTKICH numerów do końca roku, aczkolwiek byłoby bardzo miło znaleźć sponsora.
  4. Najbliższy numer gazety ukaże się jak tylko zostanie złożony i wydrukowany w takim samym jak do tej pory nakładzie.

  ECHO MIASTA – ARTYKUŁ
  W związku z ukazaniem się artykułu dotyczącego naszego miesięcznika w gazecie „Echo Miasta” z dnia 13.04.2006 pragniemy zaprzeczyć niektórym informacjom w nim zawartym.
  Były redaktor naczelny pisma, Wiktor Sułkowski nie został odwołany przez władze uczelni. Z pełnionej funkcji zrezygnował dobrowolnie 20.02.2006 na długo przed ukazaniem się numeru 26. Jego decyzja nie ma żadnego związku z opublikowanymi w tym numerze treściami.
  Żaden z członków redakcji nie został odsunięty od redagowania pisma, ani w żaden inny sposób „ukarany” przez władze uczelni.

  Dziennikarzy „Echa Miasta” prosimy o rzetelne sprawdzanie informacji przed ich publikacją, a nie opieranie się na plotkach i domysłach. Prosimy również o zamieszczenie sprostowania w kolejnym wydaniu gazety.

  Redakcja i.pewu

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa