- homiki.pl - http://homiki.pl -

Łotwa – sąd a prawo polityka do używania brzydkich wyrazów

Na Łotwie też się dzieje. Tamtejsze organizacje LGBT podały do sądu parlamentarzystę o nazwisku Leopolds Ozoliod, członka koalicyjnej Unii Zielonych i Związku Rolników. Argumentując potrzebę zakazu parady w Rydze, mówił on:

(…)homoseksualizm to upośledzenie umysłowe, wyjątkowo obrzydliwe. Promuje pedofilię i przyczynia się do szerzenia AIDS i żółtaczki typu C. Poza tym osoby homoseksualne zostały nazwane wyznawcami ideologii perwersji, po czym bardzo nieparlamentarnym językiem pan Ozoliod przedstawia inne propozycje synonimów, jego zdaniem, wyrazu homoseksualista (padają nazwy części ciała oraz wulgarne określenia rozmaitych czynności seksualnych).

Dalej: Posunę się nawet do poparcia radykalnej decyzji o rozwiązaniu Unii Europejskiej, jeśli ta międzynarodowa organizacja pod płaszczykiem demokracji nadal będzie niszczyła normalnych ludzi i podstawową wartość naszego narodu: rodzinę.

W miniony wtorek wniosek organizacji LGBT o pociągnięcie do odpowiedzialności parlamentarzysty został oddalony bez uzasadnienia. Będzie ono upublicznione dopiero 8 maja, wtedy najprawdopodobniej czeka łotewskie homiki apelacja.

Tegoroczna parada zapowiadana jest na 22 lipca.

Info za tetu.com

Od redakcji: Też mamy wśród polityków niewątpliwych ekspertów od homoseksualizmu, na przykład w Poznaniu, choć ich wyobraźnia jest inna od bujnej wyobraźni łotewskiego kolegi. Nasz proces w instancjach zachodzi wysoko. Pierwsza z nich nie widziała nic złego w znieważaniu homików, bo przecież opinia o tych osobach w społeczeństwie jest jaka jest. Łotewskiej braci życzymy wytrwałości.

Przypominamy także, że używane słownictwo świadczy o naszej kulturze.