Żonkile kontra kamienie

[gazeta.pl, PAP, onet.pl] Kordon kilkudziesięciu policjantów rozdzielił odbywające się w Krakowie w piątek po południu dwie manifestacje. Jedna to zorganizowany przez Młodzież Wszechpolską Marsz Tradycji i Kultury, druga – Marsz Tolerancji organizowany przez środowiska gejowskie. Policja użyła pałek, najbardziej agresywni uczestnicy manifestacji są zatrzymywani.

Uczestnicy Marszu Tolerancji niosą tęczowe flagi – symbol ruchu gejowskiego, oraz transparenty z hasłami: „Stop homofobii”, „Wolność, równość tolerancja”, „Nie myl geja z pedofilem”, „Miłość nie ma płci”. Krzyczą do przechodniów „Chodźcie z nami, gejami, lesbijkami!”. Niektórzy mają w dłoniach żółte żonkile.

Przeciwnicy odbywającego się w piątek w Krakowie Marszu Tolerancji kolejny raz zablokowali tę manifestację, która kilkakrotnie zmieniając trasę, dotarła pod Wawel. Z okrzykami „Pederaści, lesby, geje – cała Polska z was się śmieje!” i „Nie oddamy wam Krakowa” demonstrujący w Marszu Tradycji ruszyli biegiem w stronę demonstrantów z Marszu Tolerancji. Próbowali przedrzeć się do swoich przeciwników, których jednak chronił przed nimi kordon policji. Doszło do bijatyki z funkcjonariuszami, którzy – zaatakowani jajkami i kamieniami – użyli pałek.

Po słownych utarczkach demonstranci, chronieni przez policję, ruszyli w stronę Wisły.

W tej chwili wśród przeciwników manifestacji środowisk gejów i lesbijek nie widać już ubranych w organizacyjne koszulki działaczy Młodzieży Wszechpolskiej. Są oni w mniejszości. Głównymi przeciwnikami dopuszczenia Marszu Tolerancji pod Wawel stali się natomiast skini oraz kibice krakowskich klubów zasłaniający twarze szalikami.

Usiedli oni na ulicy prowadzącej pod Wawel, krzycząc: „Nie wpuścimy”. W odpowiedzi usłyszeli okrzyki: „Faszyści” i „Nietolerancja to dewiacja”. Wówczas przeciwnicy Marszu Tolerancji odśpiewali hymn narodowy.

U podnóża Wawelu Marsz Tolerancji został po raz kolejny zaatakowany. Przeciwnicy demonstracji rzucali w kierunku jej uczestników, z murów otaczających Wzgórze Wawelskie, kamieniami. Marsz Tolerancji zatrzymał się pod pomnikiem Smoka Wawelskiego.

Według organizatorów Marszu, kilka osób uderzonych kamieniami odniosło obrażenia.

3 komentarzeŻonkile kontra kamienie

 • ondansetron

  [Re: Żonkile kontra kamienie]

  Kolejny raz polska „mlodziez” wystawila swiadectwo „dojrzalosci” europejskiej… Brawo…

 • QUASIMODO

  [Re: Żonkile kontra kamienie]

  A nie czasem pokolenie J P 2 ?

 • Daedin

  [Re: Żonkile kontra kamienie]

  Tak na dobra sprawe… to mozna zrozumiec zachowanie tych dzieciakow… jesli tylko potrafimy ograniczyc sie do ich myslenia… niestety, nie zostali nauczeniu (ani sami sie nie nauczyli) normalnie myslec o swiecie (mysla w kategoriach „ja mam zawsze racje”, oraz „jest tak, jak ja mysle”)… nie probuja zrozumiec rzeczy, ktorych nie znaja – wyrabiaja sobie po prostu opinie (takich ludzi mamy tez po swojej stronie… niestety). A na to nie mozna nic poradzic – jedynie ZACHECIC do proby zdobycie wiedzy na temat zjawiska… i fajnie by bylo, jakby ich znajomi geje sie ujawnili – zobaczyliby, ze sa to normalni ludzie, ktorzy po prostu maja mozliwosc kochania osob tej samej plci…

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa