Objawienia Urbana Jerzego

Znany skandalista Jerzy Urban opublikował swoje przemyślenia związane z powołaniem do rodzicielstwa i do czystości.

(…)Ultrakatolicka większość parlamentarna kieruje się filozofią głoszącą, że celem i sensem życia ludzi zorganizowanych koniecznie w rodziny jest płodzenie, rodzenie i wychowywanie dzieci. Gdy dzieci te dorosną, ich powołaniem stanie się to samo. Nie jest więc najważniejsze ciekawe i bogate przeżywanie przez jednostkę jej własnego życia, cieszenie się nim, lecz tylko przekazywanie życia, niechby i byle jakiego.

Wyznawcy tych poglądów, teraz urzędowych i państwowych, nie zauważają, że przez to uprawiają i wielbią neodarwinizm, którego przecież nienawidzą będąc poplecznikami neokreacjonizmu*. Neodarwiniści pouczają, że celem życia populacji zwierząt każdego rodzaju jest zachowanie gatunku. Sensem życia każdego pojedynczego zwierzęcia jest możliwie szerokie przekazanie własnych genów. Jeżeli katolicy za powołanie człowieka uważają to samo, co jest sensem życia zwierząt – reprodukcję – to człowieczeństwo zredukowane zostaje do zwierzęcości. Tak zwanej osobie ludzkiej przypisany zostaje ten sam sens życia, który ma zwierzę. Człowieka reproduktora nic nie różni wówczas od komara, węgorza czy szczura. Wmawiana przez religię człowiekowi zasadnicza odrębność od zwierząt, tzw. dusza nieśmiertelna, staje się w tej sytuacji atrybutem tylko tej mniejszości ludzi, która się nie rozmnaża: księży, pedałów i lesbijek. Oni to bowiem za motyw życia mają coś innego niż neodarwinowskie przekazywanie genów.

Temu mojemu odkryciu uroczyście nadaję miano objawienia Urbana i wyjaśniam, że stając się zarówno księdzem, jak i pedałem podwójnie zdystansujesz się od szympansa.

od redakcji: Homiki składają hołd Jerzemu Urbanowi. Nawet w najbardziej wybujałych fantazjach nie doszły do tak oryginalnych wniosków.

źródło: http://www.nie.com.pl/art7197.htm

7 komentarzyObjawienia Urbana Jerzego

 • [Re: Objawienia Urbana Jerzego]

  umarłem i mam pełne gatki ze śmiechu! 😉

 • Walpurg

  [Re: Objawienia Urbana Jerzego]

  No to będzie kolejny proces o obrazę uczuć religijnych 🙂

  Tak w ogóle to w polsce powinno się rozbudować system sądowniczy: skoro są sądy pracy, rodzinne, ubezpieczeń społecznych, to może czas pomyśleć o sądach religijnych?

 • y00rek

  [Re: Objawienia Urbana Jerzego]

  Kto tu kogo obraził? Co najwyżej jak to mu się zdarza od co najmniej trzydziestu lat Urban urąga rozumowi i przyzwoitości. Nie, nie przyzwoitości katolickiej, czy jakiejś innej bzdurnej religijnej pruderii, tylko przyzwoitości w powstrzymywaniu się od odstręczającego kłamania.

  Po co się tym co nabazgrał w ogóle przejmować? Na niwie publicznej kłamał jak był dziennikarzem, urzędnikiem państwowym wysokiego szczebla – w dodatku kłamstwo i oszczerstwo wpisał sobie wtedy w istotę swojego urzędu. Kłamać nie przestał, kiedy założył sobie gazetę.

  To, że w jego szmacie pojawiały się niusy prawdziwe, nie zmienia faktu, że ich szukanie przypomina wygrzebywanie kamieni z gnoju. To po co się w tych gównach grzebać? Żeby „wartorozmawiać” miał „kolejny” przykład ‚gejów koprofagów’???

 • Radi

  [Re: Objawienia Urbana Jerzego]

  nie sądziłem, że dożyję czasów, w których powiem że Urban napisał coś co ma sens. Teraz niestety muszę to powiedzieć, smutne czasy…

 • Arek

  [UZUPEŁNIONE Objawienia Urbana Jerzego]

  Trafne 😉

  A teraz uzupełnienie:
  Kler kościelny zwalcza „pedałów i lesbijki” bo chce mieć wyłączność na duszę. Taka „rywalizacja o terytorium” (w niebie?) 😀

 • QUASIMODO

  [Re: Objawienia Urbana Jerzego]

  Urban zawsze na ciebie mogę liczyć (intelektualnie) czapki z głów panowie i panie. Sza przed autorytetem pisarskim i intelektualnym (kto wie dla mnie moralnym). Od 2, 4 lat czytamreguralnie tygodnik NIE i wyłapuje publiczne wystąpienia tego starszego Pana i jestem nadal pod silnym wrażeniem URBANIKU KOCHANY POZDRAWIAM CIE

 • Gauloises

  [Re: Objawienia Urbana Jerzego]

  Coz dodac? Moze troche odstapie od glownego tematu, ale zabawne ze dawny rzecznik rzadu, rzadu przeciez niedomokratycznego, broni od wielu juz lat wlasnie wolnosci. I czyni to w dodatku ze wdziekiem i inteligencja.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa