Konfa w Warszawie: czego nauczą się polskie władze?

Prezentujemy Czytelnikom informację rozsyłaną przez przedstawicielstwo Komisji Europejskiej:

W dniach 24 i 25 kwietnia odbędzie się w Warszawie konferencja zorganizowana przez Komisję Europejską, poświęcona wymianie doświadczeń w zwalczaniu wszelkich przejawów dyskryminacji oraz wspomaganiu działań antydyskryminacyjnych poprzez szkolenia. Konferencja – podczas której poruszona zostanie m.in. problematyka dyskryminacji na tle etnicznym, religijnym, poglądów, niepełnosprawności, wieku oraz orientacji seksualnej – jest częścią unijnego Programu Działań, w którym na zwalczanie dyskryminacji przeznaczono ok. 100 mln euro. To pierwsza tak duża i ważna konferencja poświęcona działaniom antydyskryminacyjnym zorganizowana w Polsce.

Podczas konferencji głos zabiorą m.in. Joanna Kluzik-Rostkowska, Podsekretarz
Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej oraz Stefan Olsson, Szef Zespołu
do Zwalczania Dyskryminacji przy Komisji Europejskiej. Unijnych pracodawców
reprezentować będzie Grażyna Spytek-Bandurska z Polskiej Konfederacji
Pracodawców Prywatnych Lewiatan, zaś podczas sesji poświęconej szkoleniom prawników i działaczy organizacji pozarządowych głos zabierze Łukasz Bojarski z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Ogółem swój udział w konferencji zapowiedziało blisko 150 specjalistów
zajmujących się na codzień zwalczaniem dyskryminacji, reprezentujących
instytucje i organizacje rz±dowe, pozarządowe i samorządowe ze wszystkich 25 krajów członkowskich UE. Stronę polską reprezentować będzie ok. 30 przedstawicieli z aż czterech ministerstw, Komendy Głównej Policji oraz wielu organizacji pozarządowych.

Głównym tematem dwudniowego spotkania będzie przedstawienie najlepszych i
najbardziej skutecznych działań propagujących różnorodność i wspomagających zwalczanie dyskryminacji. Zagadnienia poruszane podczas poszczególnych dyskusji i sesji dotyczyć będą m.in. szkoleń dla prawników, szkoleń w zakresie upowszechniania idei różnorodności i walki z dyskryminacją w miejscach pracy oraz działań edukacyjnych nakierowanych na szersze społeczności. Sesja zamykająca konferencję służyć będzie sformułowaniu wniosków, mogących ulepszyć działania edukacyjne podejmowane w przyszłości. Konferencji towarzyszyć będzie także wystawa prezentująca najciekawsze przykłady działań podejmowanych w różnych
krajach UE.

Konferencja odbędzie sie w Hotelu Hyatt w Warszawie.

********************

Od redakcji:

Oczywiście bardzo słusznie, że Komisja Europejska organizuje konferencję o zapobieganiu dyskryminacji tu, w Polsce, gdzie wiodące prorządowe media odmawiają całym populacjom wszelkich praw, policja rozpędza demonstracje, niepokorne miejsca kultury są zaspawane. Zastanawia nas, czego strona polska się podczas obrad nauczy i kto naje się wstydu.

3 komentarzeKonfa w Warszawie: czego nauczą się polskie władze?

 • y00rek

  [Re: Konfa w Warszawie: czego nauczą się polskie władze?]

  Kilka epitetów i określeń z Waszego komentarza nie może pozostać bez odpowiedzi:

  Radyjo jest wiodące? A w jakiej grupie docelowej? Stetryczałych dewotek z parkinsonem, alzheimerem i różańcem? Chodzą one co prawda na wybory, w przeciwieństwie do „oświeconych”, ale jak widać „oświeceni” są na to za głupi, albo nie mają może alzheimera, czy co…

  BTW. widzieliście choć raz na własne oczy zestawienie słuchalności „wiodących” rozgłośni? Razem z grupami docelowymi? Warto to obejrzeć, zanim napisze się cokolwiek w tym temacie.

  Policja rozpędziła jedną manifestację – bilans krzywd i bólu, oraz zysków (modyfikacja prawa w kwestii zgromadzeń publicznych), pozwalają mi (homikowi) uznać, że jest to raczej sukces, niż porażka. Nikt nie został ciężko pobity, nikt nie trafił do więzienia, PRAWO zostało zmienione (sukces niebywały – na Białorusi ginąnawet ludzie, a prawo i tak zostaje po staremu, razem z reżymem Ł.), a nadgorliwi urzędnicy z SLD i PO napiętnowani.

  W kwestii używania spawarek: nie mam siły o tym pisać, zresztą znalazłem komentarz, który moje zdanie oddaje lepiej:

  http://lysakowski.blox.pl/2006/04/wpis.html

  „Le Ma nie ma, lewa ściema
  Skowronki wolności od tygodnia ćwierkały, że w sobotę jej zwolennicy zbiorą się na Placu Bankowym. To i ja się zebrałem i poszedłem.”

  (Autor nie jest weszpolakiem, czytanie grozi tylko mozliwością zmiany własnego zdania. Jak ktoś się boi, niech nie czyta).

  Nie wiem, skąd u Was to przekonanie, że jak nagniecie fakty, albo podacie tyko część prawdy (przykład: tekst o FT), to będzie lepiej. Dla bezmózgów, którzy wiedzę czerpią tyko z Waszego portalu (jak stare dewotki od ojca dyrechtora) może będzie. Dla całej reszty niebojącej się mieć własnego zdania – tylko się ośmieszycie.

  Pozdrawiam.

 • Redaktoir newsów do Yoorka

  [Re: Konfa w Warszawie: czego nauczą się polskie władze?]

  Ponownie dziękuję za uwagi.

  Końcowy kometarz już od dawna miewa charakter żartobliwy, często w konwencji humoru jeśli nie czarnego, to szarawego. Punktem odniesienia do komentowania naszej rzeczywistości nie jest Białoruś, lecz nasi zachodni sąsiedzi, z którymi łączy nas Unia.

  Proponuję też nie zastanawiać się kto i z jaką zawartością mózgu co czyta i skąd czerpie informacje.

 • y00rek

  [Re: Konfa w Warszawie: czego nauczą się polskie władze?]

  Liczba źródeł. Tylko o to mi chodziło. Tak samo okalecza się każdy, kto słucha/ogląda/wierzy tylko jednemu źródłu. Bez znaczenia jest tu jakie to źródło.

  Mogłem zostać opacznie zrozumiany, bo fakt, wyraziłem się trochę niejasno, za co przepraszam.

  Pozdrawiam.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa