- homiki.pl - http://homiki.pl -

Kenia: polowanie na sodomitów

Charity Ngilu, kenijska minister zdrowia, wydaje walkę homoseksualizmowi i sodomii wśród młodzieży zamieszkującej wielkie miasta na wybrzeżu tego państwa. Pani minister mówi: Nie zdawałam sobie dotychczas sprawy jak źle się dzieje wśród naszej młodzieży na wybrzeżu. Niezmiernie mnie to smuci. Wraz z rządem podejmę odpowiednie środki by zaradzić temu gorszącemu zagrożeniu. Co czeka nasze dzieci, jeśli popadają w sodomię i homoseksualizm? Nie można dopuścić, by mężczyźni obcowali z mężczyznami. Oni muszą odbywać stosunki płciowe z kobietami!

Homoseksualizm w Kenii jest prawnie zakazany i karalny. Lokalne władze niektórych miast już oświadczyły, że wiedzą, kto jest winny plagi homoseksualizmu wśród młodych i że osoby te zostaną schwytane i osądzone. Organizacje pozarządowe pukają się w czoło i wskazują na tygiel kulturowy, wywołany mieszanką rdzennych wartości plemiennych, popkultury serwowanej przez telewizję i braku dostępu do wiedzy o płciowości. Uważa się, że polowanie na homiki jest tematem zastępczym wobec rzeczywistych problemów, jak ubóstwo wśród młodych i szerzenie się chorób przenoszonych droga płciową. Wypowiedź pani minister zainspirowały wyniki badań, wedle których młode kobiety wybierają niekonwencjonalne zachowania seksualne by uniknąc niechcianej ciąży przy braku dostępu do prezerwatyw.

98% Kenijczyków badanych w połowie zeszłego roku potępiło homoseksualizm. Miłośników safari informujemy, że są ciekawsze propozycje urlopowe.

Tymczasem wśród kenijskich rdzennych plemion dopuszczalne i powszechne są jednopłciowe małżeństwa. Zawierane są wyłącznie między kobietami i jedna z nich musi przyjąć męską rolę społeczną, a w niektórych szczepach także seksualną. Dzieje się tak, gdy w plemieniu zabraknie mężczyzn a małżeństwo ma na celu zapewnienie wychowania dzieciom.

Info za The East African Standard, Behind the Mask – mask.org.za, afrik.com, najświeższy trop AFP.