Kenia: polowanie na sodomitów

Charity Ngilu, kenijska minister zdrowia, wydaje walkę homoseksualizmowi i sodomii wśród młodzieży zamieszkującej wielkie miasta na wybrzeżu tego państwa. Pani minister mówi: Nie zdawałam sobie dotychczas sprawy jak źle się dzieje wśród naszej młodzieży na wybrzeżu. Niezmiernie mnie to smuci. Wraz z rządem podejmę odpowiednie środki by zaradzić temu gorszącemu zagrożeniu. Co czeka nasze dzieci, jeśli popadają w sodomię i homoseksualizm? Nie można dopuścić, by mężczyźni obcowali z mężczyznami. Oni muszą odbywać stosunki płciowe z kobietami!

Homoseksualizm w Kenii jest prawnie zakazany i karalny. Lokalne władze niektórych miast już oświadczyły, że wiedzą, kto jest winny plagi homoseksualizmu wśród młodych i że osoby te zostaną schwytane i osądzone. Organizacje pozarządowe pukają się w czoło i wskazują na tygiel kulturowy, wywołany mieszanką rdzennych wartości plemiennych, popkultury serwowanej przez telewizję i braku dostępu do wiedzy o płciowości. Uważa się, że polowanie na homiki jest tematem zastępczym wobec rzeczywistych problemów, jak ubóstwo wśród młodych i szerzenie się chorób przenoszonych droga płciową. Wypowiedź pani minister zainspirowały wyniki badań, wedle których młode kobiety wybierają niekonwencjonalne zachowania seksualne by uniknąc niechcianej ciąży przy braku dostępu do prezerwatyw.

98% Kenijczyków badanych w połowie zeszłego roku potępiło homoseksualizm. Miłośników safari informujemy, że są ciekawsze propozycje urlopowe.

Tymczasem wśród kenijskich rdzennych plemion dopuszczalne i powszechne są jednopłciowe małżeństwa. Zawierane są wyłącznie między kobietami i jedna z nich musi przyjąć męską rolę społeczną, a w niektórych szczepach także seksualną. Dzieje się tak, gdy w plemieniu zabraknie mężczyzn a małżeństwo ma na celu zapewnienie wychowania dzieciom.

Info za The East African Standard, Behind the Mask – mask.org.za, afrik.com, najświeższy trop AFP.

2 komentarzeKenia: polowanie na sodomitów

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa