- homiki.pl - http://homiki.pl -

Karaiby: raj schizofreniczny

Posted By PTT On 6 kwietnia 2006 @ 11:19 In Kraj,Świat | No Comments

Przy okazji zakazania Tajemnicy Brokeback Mountain na Bahamach prasa rozpisuje się o homiczej sytuacji na z pozoru sielskich Karaibach.

Przypomnijmy (news zniknął w wyniku awarii): Rada Kontroli Sztuk i Filmów tego państwa uznała, że Ang Lee w swym oskarowym filmie przedstawił ekstremalny homoseksualizm, nagość i wulgarność. Z zakazu oprócz homików niezadowoleni są właściciele kin, film bowiem do publiczności trafił poprzez liczne bazarowe płyty.

Na Wielkich i Małych Antylach na homików czekają same atrakcje. Np. w Trynidadzie i Tobago za homoseksualizm grozi 25 lat więzienia, niewiele lepiej jest w aż ośmiu innych państwach. Ze względu na rozwój turystyki i kilka barwnych acz groźnych dla bohaterów skandali miejscowi politycy zaczynają przepraszać i zapraszać zorganizowane wycieczki tylko dla mężczyzn zapewniając, że nie grozi już aresztowanie. Serdecznie dziękujemy, ale jeszcze się zastanowimy.

Dziennik Metro zwraca uwagę na artystów dancehall i reggaeton – kapele T.O.K i Sizzli za homofobiczne teksty i wybryki dostały ban na występy na Wyspach Brytyjskich, ale ponoć ci pierwsi się poprawiają. Miłego słuchania życzymy!

Info za REUTERS i dziennikiem Metro


Article printed from homiki.pl: http://homiki.pl

URL to article: http://homiki.pl/index.php/2006/04/karaiby-iraji-schizofreniczny/

URLs in this post:

[1] Redakcja: http://homiki.pl/index.php/autorship/nuke_topic_2/

[2] Reggae łagodzi obyczaje: http://homiki.pl/index.php/2011/08/reggae-agodzi-obyczaje/

Copyright © 2011 homiki.pl. Wszelkie prawa zatrzeżone.