Karaiby: raj schizofreniczny

Przy okazji zakazania Tajemnicy Brokeback Mountain na Bahamach prasa rozpisuje się o homiczej sytuacji na z pozoru sielskich Karaibach.

Przypomnijmy (news zniknął w wyniku awarii): Rada Kontroli Sztuk i Filmów tego państwa uznała, że Ang Lee w swym oskarowym filmie przedstawił ekstremalny homoseksualizm, nagość i wulgarność. Z zakazu oprócz homików niezadowoleni są właściciele kin, film bowiem do publiczności trafił poprzez liczne bazarowe płyty.

Na Wielkich i Małych Antylach na homików czekają same atrakcje. Np. w Trynidadzie i Tobago za homoseksualizm grozi 25 lat więzienia, niewiele lepiej jest w aż ośmiu innych państwach. Ze względu na rozwój turystyki i kilka barwnych acz groźnych dla bohaterów skandali miejscowi politycy zaczynają przepraszać i zapraszać zorganizowane wycieczki tylko dla mężczyzn zapewniając, że nie grozi już aresztowanie. Serdecznie dziękujemy, ale jeszcze się zastanowimy.

Dziennik Metro zwraca uwagę na artystów dancehall i reggaeton – kapele T.O.K i Sizzli za homofobiczne teksty i wybryki dostały ban na występy na Wyspach Brytyjskich, ale ponoć ci pierwsi się poprawiają. Miłego słuchania życzymy!

Info za REUTERS i dziennikiem Metro

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa