Jak nas widzą

Dzisiejszy jak zwykle niezmiernie poważany Financial Times, w kontekście możliwości wzbogacenia się naszego kraju o nowego wicepremiera, robi drobne podsumowanie polskich spraw pod znamiennym tytułem „Europejskie elity polityczne traktują warszawski rząd z pogardą„. Wycinki przedstawia nam Onet. Posłuchajmy:

Wielu polityków i dyplomatów UE ledwie maskuje swoją pogardę dla rządu w Warszawie. (…) W oczach europejskich elit politycznych partia Kazimierza Marcinkiewicza charakteryzuje się wieloma cechami, którymi te elity gardzą: myśleniem w kategoriach wąskiego interesu narodowego, zaściankowością i konserwatyzmem połączonym z homofobią.

Marcowa wizyta prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Berlinie ciągle przyprawia niemieckich dyplomatów o dreszcz. (…) Prezydent bronił swej decyzji o zakazie manifestacji homoseksualistów w Warszawie. Tutaj FT wspomina demonstrację LGBT podczas wykładu prezydenta, wypomina także, że był to pierwszy w życiu pobyt Lecha Kaczyńskiego za Odrą.

Nie tylko zagraniczne elity, wedle FT, tak sądzą. Anonimowy urzędnik z Warszawy omawia nasze poczynania na forum UE: Polska uczestniczy w bitwie, której nie może wygrać. Kaczyński jest mistrzem destrukcji.

Od redakcji: A my jesteśmy z naszego kraju dumni. Mamy tyle, ile sami sobie wypracujemy.

Financial Times cytowany po polsku i komentowany na onet.pl:
http://wiadomosci.onet.pl/1311890,12,item.html
dostęp do artykułu FT przez www płatny: http://news.ft.com/world/europe

3 komentarzeJak nas widzą

 • y00rek

  [Re: Jak nas widzą]

  Jednen z artykułów FT jest streszczany m.in. tak:

  „Gazeta pisze, że polityczna niepewność najwyraźniej nie wyrządziła większych szkód w gospodarce: na warszawskiej giełdzie notowane są wzrosty, złoty jest stabilny, ogłaszane są nowe inwestycje zagraniczne.”

  Jest i drugi, wspomniany przez Was:

  „Wtorkowy ‚Financial Times’ publikuje także artykuł pod tytułem ‚Europejskie elity polityczne traktują warszawski rząd z pogardą'”.

  No to może zainwestujcie w całe okulary, a nie tylko w monokla. Bo na razie, to cytujecie tylko kawałek prawdy, a to jak wiadomo jest gównoprawda.

  Z „dziennikarskim” pozdrowieniem.

 • Redaktor newsów do Yoorka.

  [Re: Jak nas widzą]

  FT zamieścił dwa atykuły o Polsce, jeden o tematyce gospodarczej, drugi będący analizą polityczną. Cytujemy ten drugi, gdyż on dotyka spraw homiczych bezpośrednio.

  Redaktor newsów w okulary zainwestował już dawno ze względów zdrowotnych. Tym razem zainwestował w dostęp do FT online, by zapoznać się z oryginałami publikacji, a nie tylko polskimi omówieniami. Te cytujemy ze względów praktycznych, by ułatwić lekturę polskojęzycznemu czytelnikowi.

  Serdecznie dziękuję za nadesłane uwagi i pozdrawiam.

 • y00rek

  [Re: Jak nas widzą]

  Chwilka, odkąd to wywiad z premierem i analiza gospodarcza nie są „analizą polityczną”? Oczywiście, w tym pierwszym tekście o homikach nie wprost słowa, ale czy to oznacza, że nie dotyczy on również homików? Co to homiki nie płacą podatków, nie grają na giełdzie, nie zaciągają kredytów, nie płacą czynszów???

  Jest takie zajebiste zdanie autorstwa Wandy Rapaczyńskiej (albo Heleny Łuczywo):

  „The Best Way to Keep the Devil at the Door Is to Be Rich.”

  (cytat za:
  http://www.fastcompany.com/online/40/wf_agora.html)

  Nie ukrywam, że bardzo mi się on podoba.

  pozdrawiam.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa