- homiki.pl - http://homiki.pl -

Gorzko, gorzko, hiszpańska konserwo!

Pisaliśmy o tym kilka dni temu: w hiszpańskim mieście Ourense w urzędzie stanu cywilnego stawiło się dwóch polityków tamtejszej konserwatywnej prawicy by zawrzeć homiczy ślub. Jest ciąg dalszy: miejscowy biskup i inni przedstawiciele kościoła są oburzeni.

Biskup Ourense Luis Quinteiro oświadcza: ta ceremonia jest niezwykle poważnym skandalem, który szokuje katolików. Hierarchia wystosował także groźby pod adresem innych polityków – konserwatystów, którzy, jako koledzy nowożeńców z partii, uczestniczyli w uroczystości: misją polityka – katolika jest dbanie o realizację stanowiska kościoła w kwestiach społecznych. Szef Partii Ludowej w regionie odpowiada, że jego obecność w urzędzie stanu cywilnego jest sprawą osobistą i prywatną.

Socjaliści i organizacja homicza FELGT zwrócili się do lokalnych aktywistów prawicy o wycofanie pozwu przeciwko małżeństwom jednopłciowym złożonego do Trybunału Konstytucyjnego.

Tymczasem Konferencja Episkopatu Hiszpanii w reakcji na ślub w Ouirense wydała oświadczenie o banalizacji osoby na skutek panoszącej się panseksualności. Homoseksualizm zestawiony jest w liście z takimi pojęciami, jak kastracja, masturbacja, nierząd i pornografia.

Info za AFP

Tym razem redakcja gratuluje tylko nowożeńcom.