Apel burmistrza Amsterdamu

[gazeta.pl]Burmistrz Amsterdamu Job Cohen wystąpił w poniedziałek z apelem do swoich kolegów w innych unijnych stolicach, zwłaszcza nowych państw UE, o zgodę na małżeństwa osób tej samej płci i manifestacje homoseksualistów.

Burmistrz uznał, że piąta rocznica istnienia w Holandii prawa zezwalającego na małżeństwa homoseksualistów jest „dobrą okazją”, by zwrócić się do kolegów z innych państw Unii z apelem w obronie praw homoseksualistów.

„Zróbcie wszystko co w waszej politycznej mocy, by umożliwić zawieranie małżeństw osobom tej samej płci i chronić prawa do manifestowania w waszych miastach” – napisał Cohen w liście do burmistrzów Tallina, Rygi, Wilna, Warszawy, Pragi, Lizbony, Dublina oraz do komisarza ds. sprawiedliwości i swobód obywatelskich, Franco Frattiniego.

„Jesteśmy bardzo zaniepokojeni faktem, że władze miejskie w niektórych państwach zakazały organizacji manifestacji homoseksualistów” – czytamy dalej w liście burmistrza konstytucyjnej stolicy Holandii.

„Jesteśmy bardzo zaniepokojeni informacjami o propagowaniu postaw i zachowań homofobicznych poprzez politykę i środki podejmowane przez niektóre władze lokalne w pewnych nowych państwach członkowskich UE” – kontynuuje Cohen, prosząc o interwencję Frattiniego. Agencja AFP przypomina, że w Portugalii dwie lesbijki nie otrzymały w lutym tego roku zgody na zawarcie małżeństwa, a w Polsce w ubiegłym roku ówczesny prezydent Warszawy Lech Kaczyński nie wydał zgody na manifestację homoseksualistów.
Według holenderskiego Instytutu Statystycznego (CBS) ponad 8 tys. małżeństw między partnerami tej samej płci zostało zawartych w Holandii od czasu wejścia w życie, tj. pięć lat temu, ustawy dopuszczającej takie związki.

Biuro prasowe Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy poinformowało w poniedziałek PAP, że apel burmistrza Amsterdamu dotarł do Urzędu; pełniący funkcję prezydenta Warszawy, Mirosław Kochalski zapoznał się z nim.

8 komentarzyApel burmistrza Amsterdamu

 • silicon

  [Re: Apel burmistrza Amsterdamu]

  Niech najpierw zrobią porządek w relacjach ze swoimi mniejszościami a nie pouczają innych. Kraj, który otarł się (i ciągle ociera) o wojnę domową za wzorzec moze robic tylko dla samobójców.

 • Arbi Barajew

  [Re: Apel burmistrza Amsterdamu]

  > „Zróbcie wszystko co w waszej politycznej mocy, by umożliwić zawieranie małżeństw osobom tej samej płci i chronić prawa do manifestowania w waszych miastach”

  Powinien był jeszcze dopisać: „oraz zróbcie wszystko aby dorównać do średniej normy europejskiej pod względem ilości zakażeń HIV wśród gejów. U nas wynosi ona 50-60%, a u was – zacofanych Polaczków – tylko 12,5%.

 • do Arbi

  [Re: Apel burmistrza Amsterdamu]

  masz jakiś problem z AIDS? robiłeś sobie test na HIV? warto.

 • Arbi Barajew

  [Re: Apel burmistrza Amsterdamu]

  Dane za Instytutem Roberta Kocha.

  W Niemczech zyje 49.000 (39.500 mezczyzni + 9.500 kobiety) zarazonych HIV i chorych na Aids, z tego:
  -31.000 zinfekowanych i chorych to mezczyznie majacy seks z mezczyznami.
  -5.500 zarazila sie na drodze heteroseksualnych kontaktow
  -6.000 na drodze brania dozylnego narkotykow
  – 600 transfuzje krwi

  Daje to 600 nosicieli na milion mieszkańców. Ponad 370 z nich to geje.

  Nowe infekcje w 2005:
  ogolnie 2.600 , z tego (2.250 mezczyzn i 350 kobiet) z tego:
  70% to mezczyzni, majacy seks z mezczyznami
  20% zarazila sie HIV na drodze heteroseksualnych kontaktow.
  9% w wyniku brania dozylnego narkotykow.

  W 2003 roku liczba zakażeń HIV w środowisku męskich homoseksualistów wynosiła 50%. W ciągu dwóch lat wzrosła aż o 20%.

  Dla porównania, w „faszystowskiej Polsce” (słowa Roberta Biedronia) liczba zarejestrowanych nosicieli (w Niemczech też mówimy tylko o zarejestrowanych) wynosi ok. 10 tys., co daje 200 nosicielni na milion mieszkańców. Trzy razy mniej niż w Niemczech.

  Koszt leczenia jednego nosiciela HIV terapią HAART wynosi grubo ponad 4000 zł miesięcznie.

 • Artur

  [Re: Apel burmistrza Amsterdamu]

  to rzeczywiście przerażające. jak można żąglując danymi zilustrować swoja tezę.

  a w ameryce murzynów biją, wiesz?

  jeden z kolegów ma rację, arbi, zrób sobie test.

 • Arbi Barajew

  [Re: Apel burmistrza Amsterdamu]

  > to rzeczywiście przerażające. jak można żąglując danymi zilustrować swoja tezę.

  Gdzie powyżej widzisz żonglowanie danymi? Z którymi z zacytowanych danych się nie zgadzasz?

  > jeden z kolegów ma rację, arbi, zrób sobie test.

  Gwoli dobrego samopoczucia Twojego i tamtego anonima poinformuję was, że robiłem test na HIV i wynik był negatywny. Przykro mi jeśli Cię zawiodłem.

 • Artur

  [Re: Apel burmistrza Amsterdamu]

  bardzxo mądrze. zaszczep się też na żółtaczkę, jest właśnie żółty tydzień.

 • Arbi Barajew

  [Re: Apel burmistrza Amsterdamu]

  Dziękuję za radę. Przypominam, że pytałem Cię o żonglowanie danymi, ale nie raczyłeś odpowiedzieć. Czy to oznacza, że żonglowania nie dostrzegasz i że zgadzasz się z przytoczonymi liczbami? Jeśli tak to gratuluję, jesteś kolejnym gejem, który przejrzał na oczy i zobaczył, że na paradzie za jego plecami stoi cały tłum ordynarnych pedałów, które co prawda mają w nosie jakieś tam prezerwatywy czy stałych partnerów, ale chętnie podepną się pod piękne hasła bo tak jest wygodniej.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa