Wyrok w sprawie dyskryminacji w miejscu pracy

Sąd pracy w Płocku uznał, że pracownik firmy sprzątającej Czata nie został zmuszony do odejścia z firmy dlatego, że jest gejem. Sędzia uwierzył wyjaśnieniom przedstawicieli firmy, którzy zapewniali, że mężczyzna po prostu źle pracował.

Firma Czata sprząta centrum handlowe Echo przy ul. Przemysłowej od kilku lat. Od stycznia do maja 2005 jej pracownikiem był Bronisław Kalinowski. Odszedł, bo – jak twierdzi – był szykanowany za to, że jest homoseksualistą. Skierował sprawę do sądu pracy. Zażądał 25 tys. zł odszkodowania.

Spółka od początku zarzekała się, że nikt nawet nie wiedział o orientacji seksualnej pracownika, a Kalinowski po prostu źle wykonywał swoje obowiązki, więc doszło do konfliktu.

Kalinowski i jego pełnomocnik Andrzej Popławski nie zgadają się z wyrokiem. – Byłem dyskryminowany w pracy, a teraz w sądzie – nie ukrywa rozczarowania płocczanin, zapowiadając apelację. – Moim zdaniem nie ulega wątpliwości, że mój klient uprawdopodobnił taką sytuację – dodaje Popławski.

Więcej w portalu Gazeta.pl

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa