Włosi o homofobii prezydenta RP

Włoski dziennik „Corriere della Sera” napisał wczoraj, że prezydent Lech Kaczyński jest dla niemieckich gejów „znienawidzoną ikoną homofobii”.

Największa włoska gazeta zrelacjonowała napięcia, do jakich doszło po wygwizdaniu polskiego prezydenta na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie i krytyce, z jaką spotkał się on ze strony niemieckiej prasy po swych wypowiedziach niechętnych wobec homoseksualistów.

Źródło: Interia.pl

2 komentarzeWłosi o homofobii prezydenta RP

 • Castaneda

  [Re: Włosi o homofobii prezydenta RP]

  Wystarczy poczytać zachodnią prasę żeby zorientować się, że te opinie pochodzą głównie z rodzimych źródeł.

  Najpierw Biedroń mówi Observerowi, że w Polsce chcą przymusowo leczyć gejów, Observer to publikuje, za nim powtarza to parę innych gazet na Zachodzie a na koniec informacja w przetworzonej postaci wraca do Polski gdzie Gazeta Wyborcza triumfuje „zachodnia prasa potępia totalitaryzm w Polsce”. Akurat ten przypadek naświetliłem w innym wątku…

  Wynaleźli to jeszcze Ruscy, ich ulubioną „niezależną zachodnią gazetą” było Le Monde. Le Monde regularnie publikowało pisane na podstawie informacji od „korespondentów z Łubianki” entuzjastyczne komentarze o postępach socjalizmu, które następnie radziecka prasa przedrukowywała jako triumfalny dowód, że w Rosji jest lepiej.

  Co do Kaczyńskiego to większość niemieckich i polskich gazet nie polemizuje z jego słowami, tylko ze swoją, przetworzoną wersją jego wypowiedzi. Czyli same ze sobą. Tak było również w przypadku Berlina.

  To trochę tak jak wtedy kiedy Wyborcza zmyśliła, że LPR chce całkowicie zakazać aborcji, no a potem oczywiście wszyscy zaczęli jeździć po tym absurdalnym pomyśle jak po łysej kobyle. I słusznie, tylko że to nie był pomysł LPR tylko Wyborczej.

  Jedna z niewielu gazet, która wbrew powszechnemu trendowi atakowania wszystkiego co zrobi PIS broni jego aktualnej pozycji w Polsce to The Economist. Dlaczego? Dlatego że ich czołowy publicysta Edward Lucas od 16 lat siedzi w Polsce i widzi na własne oczy co tu się dzieje. Reszta tylko powtarza – a to za Wyborczą, za aktywistami.

 • Edward Lucas

  [The Economist]

  Thanks for the mention. Actually I am based in London but I have been visiting Poland regularly for the past 20 years

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa