- homiki.pl - http://homiki.pl -

We Włoszech faszyści nisko latają

Posted By PTT On 10 marca 2006 @ 13:06 In Kraj,Świat | 3 Comments

We Włoszech trwa obecnie gorąca kampania przed wyborami parlamentarnymi. Stołek premiera Berlusconiego wydaje się zagrożony. Co ciekawe w sprawach homiczych chadecka koalicja wokół Romano Prodiego (wcześniej znanego jako polityk europejski) popiera projekt ustanowienia związków partnerskich.

Tymczasem wnuczka faszystowskiego „Duce” z lat drugiej wojny światowej Alessandra Mussolini, pozostająca z Berlusconim w wyborczej koalicji, zaatakowała w telewizji kandydata partii komunistycznej Vladimira Luxurię: „Lepiej być faszystą, niż pedałem. Patrzcie tylko na niego, ubiera się jak kobieta i myśli, że może mówić, co chce”. Luxuria stał się znanym i popularnym politykiem dzięki noszonym przez niego damskim strojom.

Niedawno jeden z ministrów rządu Berlusconiego Mirko Tremeglia grzmiał o „trzęsących tyłeczkami”. Aktywnie udziela się znany z troski o „grzeszność homoseksualistów” Rocco Butiglione. Homofobia w sferze publicznej we Włoszech ma się niestety nieźle.

Wypowiedź Mussolini zmobilizowała opozyję i organizacje pozarządowe do zwarcia szyków przed wyborami. Na oburzeniu się na pewno nie skończy.

Przy okazji Polsce homiki życzą queerowych polityków pokroju Luxurii i mniej kreatur podobnych do pani Mussolini.

Info za gazeta.pl i mediami włoskimi


Article printed from homiki.pl: http://homiki.pl

URL to article: http://homiki.pl/index.php/2006/03/we-woszech-faszyci-nisko-lataj/

URLs in this post:

[1] Redakcja: http://homiki.pl/index.php/autorship/nuke_topic_2/

Copyright © 2011 homiki.pl. Wszelkie prawa zatrzeżone.