We Włoszech faszyści nisko latają

We Włoszech trwa obecnie gorąca kampania przed wyborami parlamentarnymi. Stołek premiera Berlusconiego wydaje się zagrożony. Co ciekawe w sprawach homiczych chadecka koalicja wokół Romano Prodiego (wcześniej znanego jako polityk europejski) popiera projekt ustanowienia związków partnerskich.

Tymczasem wnuczka faszystowskiego „Duce” z lat drugiej wojny światowej Alessandra Mussolini, pozostająca z Berlusconim w wyborczej koalicji, zaatakowała w telewizji kandydata partii komunistycznej Vladimira Luxurię: „Lepiej być faszystą, niż pedałem. Patrzcie tylko na niego, ubiera się jak kobieta i myśli, że może mówić, co chce”. Luxuria stał się znanym i popularnym politykiem dzięki noszonym przez niego damskim strojom.

Niedawno jeden z ministrów rządu Berlusconiego Mirko Tremeglia grzmiał o „trzęsących tyłeczkami”. Aktywnie udziela się znany z troski o „grzeszność homoseksualistów” Rocco Butiglione. Homofobia w sferze publicznej we Włoszech ma się niestety nieźle.

Wypowiedź Mussolini zmobilizowała opozyję i organizacje pozarządowe do zwarcia szyków przed wyborami. Na oburzeniu się na pewno nie skończy.

Przy okazji Polsce homiki życzą queerowych polityków pokroju Luxurii i mniej kreatur podobnych do pani Mussolini.

Info za gazeta.pl i mediami włoskimi

3 komentarzeWe Włoszech faszyści nisko latają

 • Paulusjan

  [Re: We Włoszech faszyści nisko latają]

  Z tego, co wiem, Vladimir Luxuria jest raczej transwestą albo może drag queen, który nigdy nie ściąga damskich ciuszków :]. Np. na swojej stronie inetrnetowej przedstawia własne fotki tylko w charakteryzacji kobiecej. Luxuria działa prężnie w ruchu LGBT.

  Kandyduje on(-a?) w wyborach z ramienia partii Partito della Rifondazione Comunista, czyli Odrodzenia Komunistycznego, które w ostatnich wyborach uzyskało ponad 6 % poparcia. Jest to odłam Włoskiej Partii Komunistycznej – powstały w 1991 roku. Tylko nie można tutaj mieszać pojęć radzieckiego komunizmu i europejskich – w tym włoskich – jego odmian. Tzw. eurokomunizm znacząco różni się od tego, jakiego doświadczali Rosjanie czy Polacy. Zresztą większość włoskich komunistów zawsze była sceptyczna wobec polityki ZSRR. Obecnie partia Odrodzenia Komunistycznego występuje w imieniu takich ideałów, jak alterglobalizm, światowy pokój, równość szans społecznych. Bardzo chce ona współrządzić, dlatego jest w koalicji bloku chadecko-lewicowego Romano Prodiego.

  Z drugiej strony sceny politycznej we Włoszech zawiązał się inny – prawicowy sojusz – pod dowództwem Silvio Berlusconiego, którego zresztą prokuratura włoska pozwała ostatnio pod sąd za korupcję. Berlusconi współpracuje z partią Aleksandry Mussolini, która bezpośrednio nawiązuje do faszystowskich korzeni swojej rodziny i zbija na tym kapitał polityczny.

  A oto jedno ze zdjęć Vladimira Luxurii – http://www.pinknews.org/images/luxuria.jpg (z włoskiego serwisu gejowskiego – Pink News) – nie powiem, że niesympatyczne ;)… Jacy ci współcześni eurokomuniści awangardowi. 😉

 • Ulf

  [Re: We Włoszech faszyści nisko latają]

  komentarz usunięty ze względu na złamanie regulaminu i netykiety

 • stryj

  [Re: We Włoszech faszyści nisko latają]

  Lepiej być pedałem, niż faszystą (albo komunistą).

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa