Reytanem przeciw gejom

W dniach 1 – 3 marca w warszawskim Liceum im. Reytana odbywają się Dni Tolerancji zainicjowane przez nauczycielkę etyki, m.in. absolwentkę gender studies. Na pierwszy dzień zaplanowane było spotkanie z prezesem Kampanii Przeciw Homofobii, Robertem Bedroniem. Nie odbyło się, przeciw spotkaniu opowiedział się ksiądz i jego asystent katecheta.

Dyrektor szkoły Seweryn Szatkowski twierdzi, że o obecności Biedronia nauczyciele dowiedzieli się dopiero 1go marca. „Część kolegów na radzie pedagogicznej poczuła się zbulwersowana. (…) Tutaj chodzi o nasze uczucia religijne”. „Co ma wspólnego Robert Biedroń z uczuciami religijnymi?” – pyta dziennikarz radia TOK FM. „Okazuje się, że może obrażać”. „Gej zabierający głos w środę popielcową narusza uczucia religijne?” „Ja tylko reprezentuję radę pedagogiczną”. Rada nie głosowała, odwołanie spotkania było oczywiste.

W wypowiedzi dla GW Biedroń oświadcza, że zdążył przyzwyczaić się do tego typu sytuacji. „Powód, by odwołać takie spotkanie, zawsze się znajdzie. Ale najczęściej padają argumenty o świętach kościelnych”.

Uczniowie nie akceptują decyzji szkoły. 2go i 3go marca Dni odbędą się według planu. Mają być obecni przedstawiciele Amnesty International, uczniowie poznają kulturę żydowską.

Po tych miłych wieściach audycja: posłuchaj wywiadu Jakuba Janiszewskiego z dyrektorem Szatkowskim na stronie http://serwisy.gazeta.pl/tokfm/0,67530.html

Źródło: GW, TOK FM, własne

5 komentarzyReytanem przeciw gejom

 • Erico

  [Re: Środa popielcowa bez gejów]

  to przecież jasne – gay znaczy radosny (a jak mówił Pośpieszalski – błazeński) czyli kompletnie nie pasujący do nastroju środy pop.
  A ponieważ żyjemy w kraju wyznaniowym, i rodzice i nauczyciele (rodem z reklamy simplusa) tracą rozum i odwagę wobec autorytetu moralnego, jakim jest kapłan.

 • eh...

  [Re: Reytanem przeciw gejom]

  No tak. KSiądz powiedział, jego agent w szkole (katecheta) potwierdził, i demokratyczne głosowanko niepotrzebne, bo po co…

 • paolo

  [Re: Reytanem przeciw gejom]

  Kończyłem Reytana i jestm dumny z takiego obrotu spraw.

 • Michal

  [Re: Reytanem przeciw gejom]

  obecni uczniowie i rodzice najwyraźniej nie. przejdź się do szkoły, zobaczysz.

 • wmraf

  [Re: Reytanem przeciw gejom]

  Jak to dobrze, że nie poszedłem do Reytana. Dziś bym się wstydził.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa