Przemoc w szkole a brytyjskie homiki

W Wielkiej Brytanii opublikowano cząstkowe wyniki badania Equalities Review, zamówionego przez rząd Tony'ego Blaira. Celem pracy jest wskazanie źródeł nierówności i uprzedzeń obecnych w brytyjskim społeczeństwie. Dostępny już materiał wykazał, że najpowszechniejszym problemem jest dyskryminacja młodych matek na rynku pracy.

Kwestie homicze są jednym z najistotniejszych punktów badania. 20 marca komitet ujawnił wyniki dotyczące homofobicznej agresji w szkołach. Wedle Equalities Review, 82% dorosłych gejów i lesbijek w czasach szkolnych mniej lub bardziej regularnie doświadczało agresji werbalnej i psychologicznej ze strony rówieśników i aż 60% doświadczyło agresji fizycznej – wszystko ze względu na zadeklarowną lub „zgadywaną” przez koleżanki i kolegów orientację seksualną. Autorzy raportu podkreślają, że niemiłe przeżycia młodych lesbijek i gejów wsposób bardzo wyraźny wpłynęły na ich wyniki w nauce.

Tymczasem najprawdopodobniej od nowego roku szkolnego ruszy z inicjatywy Komisji Europejskiej projekt Schoolmates mający zapobiegać agresji wobec młodych homików w ich grupach rówieśniczych. Koordynatorem na Polskę będzie Kampania Przeciw Homofobii.

Info tropem tetu.com

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa