Młodzież podkupiona

W świecie wirtualnym zdarza się to często: domeny wskazujące na osobę publiczną lub instytucję są wykupywane a następnie sprzedawane z zyskiem. Najsłynniejszy taki przypadek to batalia znanej piosenkarki o prawa do domeny madonna.com.

Na naszym podwórku w tym tygodniu w serwisie allegro.pl można było kupić domenę mlodziezwszechpolska.org.pl. Krzysztof Bosak i koledzy ulokowani są pod łudząco podobnym adresem mlodziezwszechpolska.pl.

Aukcję wygrała osoba opowiadająca się po „naszej” stronie. Ostateczna cena domeny przekroczyła 130 złotych. Jeszcze nie wiadomo, jakie treści zawierać będzie nowy serwis. Na pewno nie będzie to parodia, do czego zachęcał sprzedający; raczej akcja wymierzona w retorykę i poglądy MW.

Podobna sytuacja ma już miejsce jeśli chodzi o strony homicze. Edukacyjna witryna Kampanii Przeciw Homofobii – homoseksualizm.pl ma swoje alter ego, mocno homofobiczną homoseksualizm.org.

Info własne

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa