- homiki.pl - http://homiki.pl -

Mają przecież puby i pisma!

(…)

We wstępie pisze Ksiądz o kryzysie i jako jeden z jego znaków wymienia rosnącą akceptację dla związków homoseksualnych. Nie wydaje się Księdzu, że takie poglądy mogą się przyczynić do szerzenia nienawiści?

– Myślę, że nie, bo nikt nie dyskryminuje osób tej orientacji. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że prawdziwe małżeństwo zawsze wiedzie do rodziny. Rodzina powstaje wtedy, kiedy pojawia się dziecko jako owoc wzajemnej miłości dwojga ludzi różnej płci. Wówczas może także rozwijać się ludzkość. Jest jeszcze jedna kwestia: osoby orientacji homoseksualnej, charakteryzujące się zdrowym rozsądkiem, nie manifestują swoich przekonań krzykliwie i publicznie. W Kościele, czyli wspólnocie ochrzczonych, znajduje się miejsce dla wszystkich, w tym dla homoseksualistów. Jednak nie można się zgodzić z promocją zachowań homoseksualnych.

Naprawdę Ksiądz uważa, że nie ma dyskryminacji homoseksualistów?!

– Jak mogą być dyskryminowani, skoro mają swoje puby i swoje pisma? Czy to forma dyskryminacji? Sięgnijmy do źródła, czyli do Biblii. Już w Księdze Rodzaju czytamy, że Bóg stworzył człowieka, ale człowieka rozumianego jako mężczyznę i kobietę. To im polecił zaludnianie tej Ziemi. W przypadku związku osób tej samej płci zaludnianie nie jest możliwe.

Cała rozmowa w portalu Gazeta.pl [1]