Kongres USA broni uwięzionych gejów

Amerykański Kongres wezwał rząd Emiratów Arabskich do uwolnienia jedenastu mężczyzn, którzy zostali skazani na kary więzienia za to tylko, że są homoseksualistami. Kongresmeni przekazali ambasadzie Emiratów w Waszyngtonie specjalne pismo w tej sprawie.

To nie pierwszy apel w sprawie prześladowanych gejów – niedawno rząd Emiratów został skrytykowany przez amerykański departament spraw zagranicznych. Również kongresmeni (obu partii) już raz wstawili się za więzionymi homoseksualistami.

Po pierwszym liście Emiraty Arabskie obiecały, że nie będą poddawać więźniów-gejów „terapii” za pomocą hormonów (sic!). Kongres uznał, że to zbyt mało: – „Obietnica nie byłą odpowiedzią na naszą krytykę, że rząd prześladuje ludzi, którzy nie stanowią żadnego zagrożenia ani dla społeczeństwa, ani dla siebie samych”. Nakaz zamykania gejów został określony jako „nakazana przez państwo wrogość w stosunku do homoseksualistów”.

Źródło: Gayforum

1 komentarz do: Kongres USA broni uwięzionych gejów

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa