Grecja: homiki nie w kamaszach

Greckie homiki ze względu na ich orientację seksualną nie mogą odbyć obowiązkowej dla wszystkich mężczyzn tuż po ukończeniu edukacji służby wojskowej. Nie mają także prawa ubiegać się o zaciągnięcie do wojska zawodowego. Taka decyzja sztabu generalnego wydana została po interwencji organizacji LGBT „Eok”, która zadała pytanie dlaczego dekret z 2002 roku wykluczający ze służby osoby dotknięte poważnymi zaburzeniami psychoseksualnymi jest stosowany wobec homoseksualistów. Tym samym, wbrew iluzji światłej „starej” Unii Europejskiej, Grecja pogrąża się w homofonicznych rozwiązaniach. Decyzja sztabu została bardzo źle odebrana przez rządowy Komitet ds. Praw Człowieka, ale jego poczynaniami mało kto się w Atenach przejmuje. Skoro o wojskowości mowa – NATO, którego, podobnie jak Polska, Grecja jest członkiem, nie reaguje, jako, że sama organizacja wręcz celuje w podtrzymywaniu archaicznych homofonicznych przepisów. Lekkie poruszenie sprawa wywołuje w Brukseli i światku międzynarodowych organizacji LGBT, które popierają działania dość słabych aktywistów greckich.

Mogłoby się wydawać, że „walka o wojsko” prowadzona jest tylko „dla zasady”, jako że – jak wynika z ankiety – tylko niewielkiej części greckich homików zależy na służbie. Tymczasem, jak podkreśla Vangelis Iannelos z „Eok”, sprawa jest poważna. Otóż motyw nieprzyjęcia do wojska jest każdemu wpisywany do książeczki wojskowej, którą obowiązkowo okazuje się w wielu sytuacjach, np. pracodawcy, w banku by uzyskać kredyt, służbom odpowiedzialnym za wydanie prawa jazdy (można je uzyskać dopiero po wojsku). Greckie homiki mają zatem wpisywane do książeczek: cierpi na perwersje seksualne, pederasta, zaburzony homoseksualnie. Można sobie tylko wyobrazić, jakie może to wywołać kłopoty. „Eok” podaje przykład mężczyzny, którego skierowano na sześciomiesięczne leczenie „z homoseksualizmu” by mógł odebrać prawo jazdy. Tutaj sprawę ma załatwić instytucja odpowiedzialna za dane osobowe tak, by wpisy stały się „bardziej stonowane i zestandaryzowane”.

Grekom gratulujemy biurokracji – zachęcamy do udanych wyborów urlopowych naszych czytelników. Zabawne, ile się zmieniło od hucznych czasów antycznych.

Info za AFP i Reuters

8 komentarzyGrecja: homiki nie w kamaszach

 • wmraf

  [Re: Grecja: homiki nie w kamaszach]

  Inna sprawa, że geje w wojsku robia tylko problemy, bo zakochuja sie w kolegach i niekiedy powodują, że żołnierzy interesuje seks, an ie służba podobny problem jest z kobietami w wojsku.

 • Adam

  [Re: Grecja: homiki nie w kamaszach]

  wmraf dostaje honorowe oddznaczenie Mistrza W Posługiwaniu Się Stereotypem.

  do jego wywodu należy dodać oczywiste prawdy, że rudzi są wredni a blondynki głupie.

 • Mati

  [Re: Grecja: homiki nie w kamaszach]

  Rudzi są fałszywi.Ale medalu nie dostanę?

 • Adam

  [Re: Grecja: homiki nie w kamaszach]

  nie.

 • murich

  [Re: Grecja: homiki nie w kamaszach]

  co sie stalo z nowszymi newsami? serwis byl odtwarzany z backupu?

 • f_f

  [Re: Grecja: homiki nie w kamaszach]

  oj zmieniło sie zmieniło. jak dla mnie to ten przepis na reke. jesli mam byc szczery to nie widze siebie w tym syfie. moj braciszek wlasnie powrocil z 9 miesiecznej eskapady i rzeczy o ktorych opowiadal przyprawily mnie o gesia skorke. generalnie, polskie wojsko to brak higieny kompletny, ponizanie, glopota stojacych wyzej i marnowanie czasu. oni nie ucza tam dyscyplinu tylko kombinatorstwa. gdyby to mnie dotyczylo podal bym chamow do sadu. NO ALE…jesli homik juz jest zainteresowany takimi rozrywkami to uniemowzliwianie mu tego jest ograniczaniem jego praw. panowie tam na gorze, przeciez nie bzykna wam wszystkich w batalionie;) a nawet jesli….wszystko zostanie w rodzinie, nie beda musieli zawracac glowy dziewką z lokalnych miasteczek czy lamac im zycia. ciao bejbs!

 • Redaktor newsów

  [Re: Grecja: homiki nie w kamaszach]

  Niestety newsy w wyniku „cofnięcia w czasie” zniknęły bezpowrotnie, szkodnik był bardzo przebiegły.

 • no name:-)

  [Re: Grecja: homiki nie w kamaszach]

  do wojska idą kobiety i mężczyźni, albo nikt. Równouprawnienie!!!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa