- homiki.pl - http://homiki.pl -

Glizdy w głowie (Malwa Polska nr 2)

Posted By PTT On 1 marca 2006 @ 10:15 In Sjesta | 24 Comments

Nowy Dzień odwalił kitę, co skłoniło nas do pogłębionej refleksji nad naturą mediów. Już Bohdan Smoleń ostrzegał, że od oglądania telewizji rosną w głowie glizdy, a co dopiero od oglądania polskiej telewizji. Albo od czytania tabloidów.

Oto na przykład Marcin Meller, redaktor naczelny Playboya, wyznaje, że nie pójdzie na „Tajemnicę Brokeback Mountain”, bo temat „raczej go usztywnia”. Naczelny plejboj kraju nie precyzuje jednak, w którym miejscu. Mając w pamięci zdjęcie w wannie z kaczuszką zapewniamy, że usztywnienia redaktora Mellera nie zagrażają niczyjemu zdrowiu ani życiu. Swoje raczej sztywniacką wypowiedź kończy błyskotliwym ergo: „(…) za chwilę będą filmy o gejach kosmonautach i gejach górnikach”, czym podsyca nasze liczne fetysze.

A fetysze ostatnio nie śpią: popularny podpułkownik Polko ponownie został szefem jednostki do zadań specjalnych „GROM”. Widzimy liczne paralele, np. złota seria Falcona na DVD (wyćwiczona jednostka Marines zgłębia tajemnice plemienia dick-chu w brawurowych akcjach pośród drzew bananowych) czy „Lubiewo”. Drogie ciotki! Czas uprać stare kiecki i cerować staniki! Wyruszamy na ostatkowe manewry!

Życie Nowego Dnia zbilansowane w rynsztoku właśnie wtedy, gdy prezydent mówi, że nie ma w Polsce wolnych mediów. Ale już zaraz będą, tylko Sejm wyszykuje ustawę o obyczajowej cenzurze. A my, póki „strumień różowych funtów” nie wyschnie – możemy świntuszyć. Najwyżej wsadzą nas „w kamasze” albo – już lepiej – wyślą „na pagony”! Zadzwonimy wtedy po Queer Jihad i dopiero zobaczą!

Zachodnie ruchy liberalno-ekologiczne w ogólności zyskują na radykalizmie. Ostatnio w Albionie burzę wywołała wieść o uprowadzeniu z cmentarza zwłok babci (sic!) szefa koncernu kosmetycznego, w którym przeprowadzano doświadczenia na zwierzętach. Podpalenia samochodów i zastraszanie konserwatystów na stałe weszło do repertuaru brytyjskiej debaty politycznej. Dla nas to – jak na razie – piękny śpiew przyszłości…

W Polszczy bowiem dzieje się dokładnie odwrotnie: radny PiS z Kowar przeprowadza doświadczenia na ludziach blokując ekoinwestycję wartą 200 mln złotych. Prezydent mówi, że „nie należy komentować problemów natury wewnętrznej”, jednak my pokusimy się o słowo komentarza: kryminał! Na prawidłowe rozwiązanie sprawy nie mamy jednak co liczyć, zwłaszcza jeśli trafi ona do sędziny Grażyny Z., która „za kiełbasę i miód gotowa była wydawać przychylne wyroki”.

Jesteśmy cali roztrzęsieni. Znaki na niebie (Michał Wiśniewski na zielono!) i na ziemi (Doda Elektroda „zrobiła to z dziewczyną”) mówią nam – będzie źle! Pozostaje modlitwa: w Imię Ojca (dyrektora), Syna (premiera) i Brata (prezydenta)! Amen… znaczy się Lux Veritatis!

Autorzy:

zdjęcie Kazimierz Malewicki

Kazimierz Malewicki [1]

autor zmigrowany z php-nuke – ID: 88; nazwa: KazimierzMalewicki


Article printed from homiki.pl: http://homiki.pl

URL to article: http://homiki.pl/index.php/2006/03/glizdy-w-gowie-malwa-polska-nr-2/

URLs in this post:

[1] Kazimierz Malewicki: http://homiki.pl/index.php/autorship/nuke_topic_88/

[2] Epopeja komiczna (Malwa Polska nr 4): http://homiki.pl/index.php/2006/03/epopeja-komiczna-malwa-polska-nr-4/

Copyright © 2011 homiki.pl. Wszelkie prawa zatrzeżone.