- homiki.pl - http://homiki.pl -

Gejowski książę soulu

Posted By PTT On 13 marca 2006 @ 14:15 In Kraj,Świat | 2 Comments

Zmarły w lipcu 2005 Luther Vandross, jedna z największych gwiazd amerykańskiego soulu, był gejem – ujawnia magazyn Out. Informację potwierdza przyjaciel Vandrossa, znany komik Bruce Vilanch. Gejowski dziennikarz Michael Musto dodaje, że gwiazdor pod koniec życia rozpaczliwie usiłował ustatkować się i znaleźć stałego partnera. Przez wiele lat Vandross próbował ukryć swą tożsamość.

Część fanów artysty ma za złe, iż pośmiertnie na siłę próbuje się zrobić z Vandrossa gejowską ikonę. „Wielu ciemnoskórych gejowskich wykonawców czuje, że nie może się ujawnić. Dlatego jest ważne, szczególnie dla młodych czarnych homoseksualistów, by mogli zobaczyć swoich przedstawicieli” – replikuje Michael Roberson, prezes stowarzyszenia People of Color in Crisis. Jak do tej pory trudno o czarnoskórą gwiazdę np. hiphopu po coming oucie, choc regularnie powracają plotki o rzekomym homoseksualiźmie Jay'a Z. Szufladkę otwarcie gejowskiego soulu skutecznie zamieszkuje Ari Gold.

Luther Vandross podczas całej kariery sprzedał ponad 25 mln płyt i zdobył osiem nagród Grammy. Był inspiracją dla obecnie królującego w MTV pokolenia gwiazd i gwiazdeczek soul / r'n'b. We wczesnym etapie swej kariery współpracował z Davidem Bowie, Bette Midler i Barbrą Streisand na ich studyjnych nagraniach. Pierwszy samodzielny album nagrał w 1981 roku i od razu spotkał go sukces. W duecie śpiewał z Janet Jackson i Mariah Carey. Był producentem nagrań Arethy Franklin. „On jest Frankiem Sinatrą czarnej muzyki. Oczywiście na innym poziomie, ale jest szczególnym artystą z wyjątkowym głosem” – mówił LL Cool J. Największym sukcesem artysty okazał się album „Dance with my father” z 2003 roku. Wtedy też Vandross uległ udarowi mózgu, który przyczynił się do jego śmierci dwa lata później. Przechodzący rekonwalescencję artysta nie mógł wystąpić w teledysku, zastąpili go więc, oddając hołd, Beyonce Knowles, Stevie Wonder, Celine Dion i Whitney Houston.

Info tropem międzynami.pl i Interii


Article printed from homiki.pl: http://homiki.pl

URL to article: http://homiki.pl/index.php/2006/03/gejowski-ksi-soulu/

URLs in this post:

[1] Redakcja: http://homiki.pl/index.php/autorship/nuke_topic_2/

Copyright © 2011 homiki.pl. Wszelkie prawa zatrzeżone.