Gejowski książę soulu

Zmarły w lipcu 2005 Luther Vandross, jedna z największych gwiazd amerykańskiego soulu, był gejem – ujawnia magazyn Out. Informację potwierdza przyjaciel Vandrossa, znany komik Bruce Vilanch. Gejowski dziennikarz Michael Musto dodaje, że gwiazdor pod koniec życia rozpaczliwie usiłował ustatkować się i znaleźć stałego partnera. Przez wiele lat Vandross próbował ukryć swą tożsamość.

Część fanów artysty ma za złe, iż pośmiertnie na siłę próbuje się zrobić z Vandrossa gejowską ikonę. „Wielu ciemnoskórych gejowskich wykonawców czuje, że nie może się ujawnić. Dlatego jest ważne, szczególnie dla młodych czarnych homoseksualistów, by mogli zobaczyć swoich przedstawicieli” – replikuje Michael Roberson, prezes stowarzyszenia People of Color in Crisis. Jak do tej pory trudno o czarnoskórą gwiazdę np. hiphopu po coming oucie, choc regularnie powracają plotki o rzekomym homoseksualiźmie Jay'a Z. Szufladkę otwarcie gejowskiego soulu skutecznie zamieszkuje Ari Gold.

Luther Vandross podczas całej kariery sprzedał ponad 25 mln płyt i zdobył osiem nagród Grammy. Był inspiracją dla obecnie królującego w MTV pokolenia gwiazd i gwiazdeczek soul / r'n'b. We wczesnym etapie swej kariery współpracował z Davidem Bowie, Bette Midler i Barbrą Streisand na ich studyjnych nagraniach. Pierwszy samodzielny album nagrał w 1981 roku i od razu spotkał go sukces. W duecie śpiewał z Janet Jackson i Mariah Carey. Był producentem nagrań Arethy Franklin. „On jest Frankiem Sinatrą czarnej muzyki. Oczywiście na innym poziomie, ale jest szczególnym artystą z wyjątkowym głosem” – mówił LL Cool J. Największym sukcesem artysty okazał się album „Dance with my father” z 2003 roku. Wtedy też Vandross uległ udarowi mózgu, który przyczynił się do jego śmierci dwa lata później. Przechodzący rekonwalescencję artysta nie mógł wystąpić w teledysku, zastąpili go więc, oddając hołd, Beyonce Knowles, Stevie Wonder, Celine Dion i Whitney Houston.

Info tropem międzynami.pl i Interii

2 komentarzeGejowski książę soulu

 • zadra

  [Re: Gejowski książę soulu]

  a jak wygladał?

 • Michal

  [Re: Gejowski książę soulu]

  Od Redakcji:

  Przepraszam, musiałem wykasować link, bo był za długi i „rozjeżdżał” stronę główną homików

  każdemu, kto chce zobaczyć, jak wyglądał „gejowski książę soulu”, proponuję wrzucić hasło do google’a

  Pozdrawiam

  Jerzyk

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa