Gej nie zasługiwał na reanimację?

Policjant z Zachodniej Wirginii w USA został oskarżony o dyskryminację i nieumyślne spowodowanie śmierci Claude'a Greena, 34-letniego geja. Idąc ulicą w towarzystwie swojego znajomego Green doznał ataku serca i upadł. Jego kolega Billy Snead rozpoczął natychmiastową reanimację, jednak przybyły na miejsce zdarzenia policjant nakazał przerwanie akcji, bo chory był gejem, a geje „roznoszą przecież AIDS”.

Snead czekał bezczynnie do czasu przyjazdu karetki reanimacyjnej. Dla Claude'a Greena było już jednak za późno – pomimo wysiłków lekarzy 34-latek zmarł w trakcie reanimacji na izbie przyjęć. Specjaliści orzekli, że mężczyzna miał szansę przeżycia, jednak pomoc przyszła za późno.

Policjant, który nakazał przerwanie masażu serca z powodu uprzedzeń wobec gejów, stanie przed sądem. W toku śledztwa „stróż prawa” przyznał, że rozkaz przerwania reanimacji wydał po to, aby uchronić Billy'ego Sneada przed możliwością zakażenia się wirusem HIV.

Po śmierci Greena pobrano jego krew do analizy – okazało się, że nie był nosicielem wirusa.

:: Źródło: www.Krone.at

1 komentarz do: Gej nie zasługiwał na reanimację?

 • michal

  [Re: Gej nie zasługiwał na reanimację?]

  jako dyżurny hifolog pozwolę sobie na małe co nieco.

  hiv nie zakaża się udzielając pomocy – chyba, że krew tryska na prawo i lewo niczym na filmach ze stiwenem sigalem. wtedy jednak też należy pomóc, wystarczy uważać, by krew nie dostała się nam np do oczu.

  równanie gej = zakażony hiv jest obrzydliwym i skandalicznym stereotypem.

  najbardziej narażone na zakażenie i rozwinięcie choroby są obecnie dobroduszne gospodynie domowe. z tej okazji pozdrawiam żonę pana policjanta.

  i wreszcie: warto testować się na hiv, podobnie jak warto robić mammografię, testować cukier, cholesterol i inne podobne.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa