Brazylia: wyróżnienie dla biskupa

Przewodniczący episkopatu Brazylii arcybiskup Bahii, Geraldo Majella Agnelo, odebrał w zeszły piątek wyróżnienie Trofeum Różowego Trójkąta, przyznawane przez organizacje LGBT za szczegółne zasługi dla osób homoseksualnych. W Polsce podobnym odznaczeniem były Tęczowe Laury.

Marcelo Cerqueira, prezes organizacji CGB: „To wyróżnienie za dialog pomiędzy społecznością LGBT i kościołem”. W Bahii ustanowione ma być duszpasterstwo dla osób homoseksualnych.

Społeczeństwo Brazylii bardzo się zmieniło jeśli chodzi o podejście do osób homoseksulnych, głównie dzięki zmasowanym akcjom informacyjnym i dialogowi prowadzonym przez organizacje. Tymczasem sporo pozostaje do zrobienia a niektórzy ludzie tamtejszego kościoła zasługują na nieco inne „nagrody”. Arcybiskup Florianopolis Oscar Scheidt oświadczył niedawno, że „homoseksualiści nie są nawet ludźmi”.

Także w Polsce duchowny, ks. Arkadiusz Nowak, miał być uhonorowany homiczą wyróżnieniem – Tęczowym Laurem. Ksiądz Nowak, zasłużony dla walki z HIV/AIDS, nagrody z rąk homoseksualistów zdecydował się nie przyjąć, jak podkreślano w doniesieniach, ze względu na nieprzychylne spojrzenie na ten fakt kościelnych przełożonych.

Info za agencją AFP

2 komentarzeBrazylia: wyróżnienie dla biskupa

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa