ABBA dla Parady Równości

Sensacja! Po raz pierwszy od wielu lat członkowie zespołu ABBA współnie wystąpili na jednej scenie. Skłóceni dotąd muzycy połączyli siły dla charytatywnego koncertu na rzecz lesbijek i gejów z Europy Środkowej i Wschodniej.

Wydarzenie zorganozwała fundacja Stockholm Pride odpowiedzialna za wielodniowe święto homików w stolicy Szwecji. Już 9 marca w serwisie e-bay ruszą charytatywne aukcje pamiątek przekazanych przez muzyków z ABBY. Dochód koncertu i aukcji przekazany zostanie przede wszystkim dla Polski, Łotwy i Rosji, u nas dla Fundacji Równości, organizatora Parady w Warszawie.

Właśnie te trzy państwa, w tymn my, przodują w niechlubnym wyścigu o miano najbardziej homofobicznego w regionie. Jak było i jest u nas – wiemy. Podobne hece przeżywają homiki na Łotwie. Szykowana parada moskiewska jest poważnie zagrożona zakazami i niezyczliwością, m.in. hierarchów różnych wyznań. Niedawno manifestacja solidarności z Moskwą odbyła się w Warszawie. W bardziej otwartych Czechach homofobiczny prezydent zawetował ustawę o związkach partnerskich.

Szwedzkie homiki oraz ABBĘ serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy za inicjatywę!

Info za PAP oraz Fundacją Równości.

1 komentarz do: ABBA dla Parady Równości

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa