Wszyscy na leczenie do Lublina!

„Uniwersytet jest miejscem dyskusji” – oświadczyła prorektor Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. W ten sposób skomentowała fakt, że w poniedziałek 27 lutego w Centrum Kultury i Języka Polskiego tejże uczelni Duszpasterstwo Akademickie zachęcać będzie do leczenia z homoseksualizmu. „To jest jeden z poglądów na homoseksualizm” – dodaje pani prorektor.

Tymczasem dla dyskusji zabrakło miejsca, gdy do Lublina zawitać miała wystawa „Tiszertów dla wolności” pod patronatem Heslińskiej Fundacji Praw Człowieka. Projekt storpedowali miejsowi notable z arcybiskupem Życińskim na czele. „Treści wydrukowane na koszulkach mogą naruszać uczucia i poglądy wielu osób” – oświadczył UMCS. Warto przypomieć, że przesłaniem tiszertów jest oswajanie z odmiennością i zwalczanie uprzedzeń, m.in. rasowych, seksistowskich, na celowniku znalazły się antysemityzm i homofobia.

Lublin słynie z działalności grupy „Odwaga”, trudniącej się wspomnianym „leczeniem z homoseksualizmu”. Metodologia stosowana przez „Odwagę” jest potępiana przez międzynarodowe organizacje, w tym agendy ONZ. Cieszy się natomiast poklaskiem wśród polskich ludzi kościoła, m.in. w środowisku 'Więzi”, „Frondy” czy redakcji „Arki Noego” Gazety Wyborczej.

Info za Feminoteką i własne

2 komentarzeWszyscy na leczenie do Lublina!

 • S

  [Re: Wszyscy na leczenie do Lublina!]

  Zamienię dyplom UMCS na innej uczelni- może być licencjat 🙁

 • anka zet

  [Re: Wszyscy na leczenie do Lublina!]

  Jakie to smutne, że autorytet nauki wzmacnia szerzenie nieprawdziwych informacji niezgodnych z obowiązującą wiedzą.
  I to wszystko dzieje się bezkarnie.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa