- homiki.pl - http://homiki.pl -

USA i Iran połączone przeciwko gejom i lesbijkom

[Rzeczpospolita] Waszyngton i Teheran sprzymierzone na arenie ONZ? – Śmiertelnych wrogów zbliżyła niechęć wobec ofensywy homoseksualizmu.

Wydawałoby się, że Stany Zjednoczone i Iran dzieli wszystko i jakakolwiek współpraca między nimi jest wykluczona. A jednak! Oba państwa zablokowały roszczenia europejskich organizacji homoseksualnych, które domagały się, aby ONZ przyznała im tzw. status konsultatywny. Dzięki temu mogłyby wpływać na decyzje tej organizacji.

Opór Amerykanów wobec podobnych żądań wywołał histerię rozmaitych grup zrzeszających homoseksualistów oraz organizacji „obrony praw człowieka”. – Mamy do czynienia z homofobiczną koalicją. To skandal, że Stany Zjednoczone sprzymierzyły się z takimi okropnymi państwami – powiedziała „Rz” Roberta Sklar z Komisji Gejów i Lesbijek na rzecz Praw Człowieka (LGBT). Oprócz Iranu żądania homoseksualistów odrzuciły m.in. Sudan, Zimbabwe i Chiny.

(…)

Jak widać – wbrew twierdzeniom wielu publicystów – konflikty dzisiejszego świata nie zawsze przebiegają wzdłuż geograficznych, cywilizacyjnych i religijnych linii podziału. Okazuje się, że amerykańskim konserwatystom jest w wielu sprawach bliżej do irańskich ajatollahów niż do europejskich postępowców.

źródło: http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060215/publicystyka/publicystyka_a_10.html [1]