- homiki.pl - http://homiki.pl -

'Lesby, geje, cała Polska z was się śmieje'

„Lesby, geje, cała Polska z was się śmieje”. Tak to skandowali nasi milusińscy „adoratorzy” podczas ubiegłorocznych parad i marszów. Polska się rzeczywiście z nas śmieje, bo dowcipów o pedałach i lesbijkach jest co niemiara. A jednak, gdy słyszymy je z ust heteryków, mimowolnie zaciskamy pięści i zamykamy się w sobie.

Najczęściej takie dowcipy dotykają osoby niewyoutowane, w miejscu pracy, w kolejce do lekarza, na imprezie. Co wtedy robisz? Śmiejesz się z innymi i przysięgasz krawą zemstę? Wyklinasz wujka – żartownisia i obiecujesz dosypać mu następnym razem cyjanku do kompotu? A może tylko utwierdzasz się w przekonaniu, że nie warto się ujawniać, skoro świat taki nieprzyjazny.

Przeczytałem niedawno informację o stronie www.boomka.org [1]. Młodzi Żydzi zbluwersowani konkursem na dowcip o Żydach, zorganizowany w jednej z Irańskich gazet sami zorganizowali podobny konkurs.
Pokażemy światu, że potrafimy zrobić najlepsze, najostrzejsze i najbardziej obraźliwe rysunki szerzące nienawiść wobec Żydów, jakie kiedykolwiek opublikowano. Żaden Irańczyk nie pobije nas na własnym terenie!
W jednym z listów do strony ktoś napisał:

Humor i potępienie samego siebie to zdrowe psychologiczne ćwiczenie. Ten, kto potrafi stanąć oko w oko z własnymi demonami, może pokonać własną słabość.
Trzymamy kciuki za stronę www.boomka.org [1] i jednocześnie, natchnieni ową ideą ogłaszamy nowy konkurs:

Najlepszy dowcip o pedałach i lesbach

Rzeczywistość jaka jest – każdy widzi. Z jednej strony śmieszna, ale z drugiej strony – strach przed nową władzą i przed ograniczaniem swobód obywatelskich dusi wszelkie zdrowe odruchy w zarodku. Dlatego śmiejmy się z samych siebie. Może w ten sposób zaszczepimy się przeciwko panującej dookoła homofobii? Może będzie nam łatwiej żyć? Spróbujmy!

Gratulujemy pomysłów i inwencji a przede wszystkim znajomości tematu, szczególnie Paniom i Panom:
Eve 🙂
b
szopik
Arek
jacek

Prosimy w/w osoby o mailowe upomnienie się o książkowe upominki ufundowane przez Wydawnictwo Sic! i Korporację Ha!Art. Adres redakcji listy@homiki.pl [2]

W tekście wykorzystałem artykuł ze strony:
http://relaz.o2.pl/magazyn-artykul.php?id=536 [3]