- homiki.pl - http://homiki.pl -

Złote Globy dla „Tajemnicy Brokeback Mountain”

W nocy z poniedziałku na wtorek odbyła się uroczystość rozdania Złotych Globów. Triumfatorem 63. gali wręczenia wyróżnień okazał się dramat „Tajemnica Brokeback Mountain”.

Najnowszy obraz Anga Lee zebrał aż cztery nagrody przyznawanego przez Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej w Hollywood. To opowieść o Ennisie Del Mar (Heath Ledger) i Jacku Twist (Jake Gyllenhaall), którzy poznają się w trakcie poszukiwania zatrudnienia. Świat podlega stałym zmianom, ale ich codzienność wypełnia monotonia. Wszystko w ich życiu zostało już z góry ustalone – mają znaleźć stałe zajęcie, ożenić się i założyć rodzinę. Obu prześladuje jednak pragnienie czegoś, co trudno im nawet określić. Gdy ich nowy pracodawca Joe Acquirre (Randy Quaid) wysyła ich do pracy na majestatyczne wzgórze Brokeback, zawiązuje się między nimi głęboka zażyłość.

Obraz zdobył w sumie 4 statuetki w kategoriach: najlepszego filmu, za najlepszą reżyserię (Ang Lee), najlepszy scenariusz (Larry McMurtry i Diana Ossana) i najlepszą piosenkę („A Love That Will Never Grow Old” Gustavo Santaolalla i Bernie Taupin). Przypomnijmy, że obraz nominowany był w siedmiu kategoriach.

Film już 24. lutego w polskich kinach. Będzie się działo!

źródło: http://film.onet.pl/0,0,1230810,wiadomosci.html [1]