Wywiad z o. Tadeuszem Bartosiem

Być może wreszcie kościelne władze zaczną brać pod uwagę to, co na temat homoseksualizmu mówi medycyna. Z tym ludzie się rodzą i nie da się tego leczyć, a nakłanianie do leczenia z homoseksualizmu, zamiast pomagać, może pogłębiać u tych ludzi niedojrzałość, nerwicę. Jak dotąd nie do końca przyjmuje się to do wiadomości.

Charakterystyczne jest, że w pierwszej wersji katechizm zawierał sformułowanie, że homoseksualiści nie wybierają swej skłonności i jest ona głęboko zakorzeniona. W redakcji zostało to zmienione. Autorzy postanowili nie podkreślać faktu, że homoseksualizm może być cechą nienabytą. Często nadal wychodzi się w Kościele z założenia, że homoseksualizm należy leczyć. To wygodne stanowisko, bo eliminuje dyskusję moralną. Pozwala nie modyfikować dotychczasowych przekonań, opartych na literalnej i ahistorycznej lekturze Biblii. Niemniej są one sprzeczne ze współczesną nauką.

Podobnie jak kiedyś mieliśmy problemy z przyjęciem do wiadomości nowego obrazu świata, który za sprawą Kopernika rujnował dotychczasowe wyobrażenia o Bogu i kosmosie, tak dziś istnieje opór w Kościele wobec przyjęcia do wiadomości opinii większości specjalistów na temat natury homoseksualizmu. Dlatego wynajduje się jakichś panów (zupełną mniejszość), którzy ogłaszają światu, że potrafią „wyleczyć” z homoseksualności każdego, kto tylko tego zapragnie. W swoim czasie podobne kontrowersje budziła także teoria ewolucji, jako że zmuszała do modyfikacji rozumienia tekstów o stworzeniu człowieka, zastąpienia wyobrażeń religijnych na temat genezy ludzkości teorią naukową.

:: Czytaj cały tekst w Dużym Formacie
Skomentuj

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa