Uchwalono rezolucję o homofobii

[gazeta.pl] Parlament Europejski przyjął rezolucję „o zwalczaniu homofobii w państwach Unii Europejskiej”. Większość Polaków głosowała przeciwko jej przyjęciu. Parlament proponuje by rok 2007 ogłoszony został Europejskim Rokiem Równych Szans Dla Wszystkich Obywateli.

Choć w rezolucji nie wymieniono żadnego z państw, odnotowano jednak że są takie kraje Unii w których politycy zabraniają parad równości a służby porządkowe nie reagują na akty przemocy. Eurodeputowani w przyjętej rezolucji potępili wszelkie przejawy tak zwanej „homofobii” i wezwali państwa członkowskie, by osoby o odmiennej orientacji seksualnej były chronione przed aktami fizycznej agresji i wypowiedziami „przepojonymi nienawiścią”.

Parlament zobowiązał Komisję Europejską do uzupełnienia przepisów prawnych, by zapewniały mniejszościom seksualnym oraz partnerom tej samej płci, równe traktowanie we wszystkich dziedzinach życia. Rezolucja zaleca też podjęcie szerokiej kampanii przeciwko homofobii, którą powinny prowadzić, zdaniem deputowanych, media, szkoły i uniwersytety.

Wezwano także Komisję do wszczęcie postępowań przeciwko państwom członkowskim, które nieprawidłowo stosować będą prawo chroniące mniejszości.

Wielu posłów, w tym większość Polaków podkreślało, że rezolucja ingeruje w wewnętrzne sprawy państw członkowskich. Są przeciwni, by kwestie obyczajowe były narzucane z zewnątrz. Twierdzą że każde państwo posiada własne instytucje odpowiedzialne za przestrzeganie zasad równości.

źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3118520.html

5 komentarzyUchwalono rezolucję o homofobii

 • MarcinSzwec

  [Re: Uchwalono rezolucję o homofobii]

  więc można powiedzieć że te zakazy w polsce coś dały całej europie 🙂

 • Arek

  [Re: Uchwalono rezolucję o homofobii]

  Ciekawe co na to wszystko nasi „przełożeni” z prezydenten na czele 😛 Tak jak to redakcja słusznie wcześniej ujęła: moralny rozkrok: z jednej stony organizacja promujaca zboczeństwo, z drugiej zaś dająca kase 🙂

  I co oni teraz zrobią?!

  A my – homisie bardzo sie z takiego oświadczenia cieszymy… zawsze to mało, ale w końcu jakiś początek 🙂

 • novolevice

  [Re: Uchwalono rezolucję o homofobii]

  Viva la Unia Europejska – bardzo dobrze !!

 • anka zet

  [Re: Uchwalono rezolucję o homofobii]

  Prędzej zrezygnują z unijnych pieniędzy niż z własnych poglądów.

 • m T V

  [Re: Uchwalono rezolucję o homofobii]

  „o radości, iskro bogów …” czekamy z partnerem na dostosowanie polskiego prawa do standartów unijnych kiedy to zawrzemy oficjalny związek w USC. ach co to będzie za dzień – „jasność twoja wszystko zaćmi…”

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa