- homiki.pl - http://homiki.pl -

Akcja przeciwko homoseksualizmowi dotarła do szkół

Posted By PTT On 4 stycznia 2006 @ 12:03 In Kraj,Świat | 31 Comments

- To propaganda szerząca nienawiść i dyskryminację – komentuje znany psychiatra akcję wymierzoną w homoseksualistów, jaką prowadzi krakowskie Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi. Zaczęło się od plakatów na mieście, potem przyszła kolej na broszury rozsyłane do szkół.

Pretekstem do rozpoczęcia akcji stało się zorganizowane w listopadzie w magistracie szkolenie o zapobieganiu AIDS, na którym rozdawano ulotki z instrukcją dla gejów, jak bezpiecznie uprawiać seks. Ponieważ część ulotek mogła dostać się w ręce dzieci, prezydent natychmiast interweniował. Ulotki – z dwoma rozebranymi i obejmującymi się mężczyznami na okładce – nazwał „obrzydliwymi”. Stowarzyszenie jednak uderzyło na alarm, rozwieszając w mieście plakaty z hasłem „Stop homoseksualnej deprawacji”.

Kilkanaście takich plakatów jeszcze w poniedziałek widzieliśmy na Dworcu Głównym PKP. – Skandal, żeby w europejskim mieście w XXI wieku wisiało coś takiego – oburza się Piotr Piwowarczyk, prezes fundacji „Mam Marzenie”. – Właśnie przyjechałem do Krakowa z przyjaciółmi z zagranicy, przed którymi muszę się wstydzić. Nie trzeba znać języka polskiego, żeby je zrozumieć, i nie trzeba być homoseksualistą, żeby czuć się nimi obrażonym.

Tuż przed przerwą świąteczną do dyrektorów krakowskich szkół trafiły pliki broszur o różnych aspektach homoseksualizmu. W liście przewodnim prezes Stowarzyszania Sławomir Olejniczak, nawiązując do incydentu w magistracie, pisze m.in.: „wszystkim nam leży na sercu dobro dzieci, często nieświadomych homoseksualnego zagrożenia”. Prosi o udostępnienie przesyłki nauczycielom.

:: Czytaj więcej w portalu Gazeta.pl >>


Article printed from homiki.pl: http://homiki.pl

URL to article: http://homiki.pl/index.php/2006/01/akcja-przeciwko-homoseksualizmowi-dotara-do-szk/

URLs in this post:

[1] Redakcja: http://homiki.pl/index.php/autorship/nuke_topic_2/

Copyright © 2011 homiki.pl. Wszelkie prawa zatrzeżone.