Marsz Równości nieszkodliwy społecznie

Sąd w Poznaniu odmówił wszczęcia postępowania wobec 22 uczestników Marszu Równości. W pozostałych 53 sprawach prawdopodobnie zapadnie podobna decyzja. Sąd podkreślił, że wykroczenie, aby za nie ukarać, musi być społecznie szkodliwe. A tak w przypadku Marszu Równości nie było.

Wcześniej policja na polecenie komendanta głównego policji Marka Bieńkowskiego poinformowała sąd, że nie podtrzymuje swoich wniosków o ukaranie uczestników Marszu. Komendant Bieńkowski wydał to polecenie po tym, jak Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu orzekł, że zakaz Marszu był sprzeczny z prawem.

Wczoraj sąd zdecydował, że w 22 sprawach nie będzie w ogóle wszczynać postępowania. – Wykroczenie, którego mieli się dopuścić uczestnicy Marszu Równości, musi być czynem społecznie szkodliwym. Tymczasem demonstranci chcieli jedynie publicznie wyrażać swoje poglądy. Takie prawo gwarantuje im konstytucja – mówi Piotr Gerke, wiceprezes sądu.

:: Więcej w portaluGazeta.pl

1 komentarz do: Marsz Równości nieszkodliwy społecznie

  • Arek

    [Re: Marsz Równości nieszkodliwy społecznie]

    powiem tylko tyle:

    JEST!!! 🙂 Yyyyyhhhaaaa :D:D:D

    Czyzby homiki dochodziły do głowu w Polsce? =]

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa