Zaproszenie na Dni Równości w Poznaniu

od redakcji: przedstawiamy list – zaproszenie na Dni Równości w Poznaniu

Witajcie,

Jako Komitet Organizacyjny Dni Rownosci i Tolerancji 2005 w Poznaniu, skladajacy sie z osob prywatnych, zwracamy sie do Was/Panstwa z prosba o poparcie naszej inicjatywy i osobisty udzial w planowanych w ramach Dni wydarzeniach, w szczegolnosci w Marszu Rownosci, ktory wyruszy 19 listopada o godz. 15.00 spod Starego Browaru, a nastepnie przejdzie ulicami Polwiejska i Wroclawska do Starego Rynku.

Wasze/Panstwa poparcie wzmocni nasz projekt „Dni Rownosci i Tolerancji 2005” i nasza pozycje wobec wladz lokalnych, policji, jak i opinii publicznej.

Wasz/Panstwa osobisty udzial moze „przewazyc szale” i w koncu, w tym roku przejdziemy w Marszu Rownosci zaplanowana trasa. To naprawde bardzo wazne, ile nas jest.

W 1995 r. dzien 16 listopada zostal proklamowany Miedzynarodowym Dniem Tolerancji przez Konferencje Ogolna UNESCO.

Jako aktywne/i obywatelki/le chcemy, organizujac juz po raz drugi w Poznaniu Dni Rownosci i Tolerancji, wlaczyc sie w podejmowane na calym swiecie dzialania na rzecz rownosci i wolnosci wszystkich ludzi, przeciwko wszelkim formom uprzedzen, dyskryminacji, wykluczenia i marginalizacji oraz zwiazanej z nimi przemocy, a takze rosnacej nietolerancji, ksenofobii, rasizmowi i homofobii.

W tym roku w ramach Dni Rownosci i Tolerancji w Poznaniu odbeda sie:

– 16 listopada, godz. 12.00 – konferencja prasowa inaugurujaca Dni
– 17 listopada, godz. 18.00, Kisielice – projekcje filmowe m.in. „Tolerancja”, film o Marszu Rownosci w Poznaniu w 2004, oraz filmy „Biala Synagoga” i „Swieto Sukot”
– 18/19/20 listopada, Bookarest – wystawa pokonkursowa plakatu antydyskryminacyjnego „Rozni ale rowni” (konkurs zorganizowany przez Sekretariat Pelnomocnika Rzadu ds. Rownego Statusu Kobiet i Mezczyzn”
– 18 listopada, godz. 18.00, Bookarest – promocja ksiazki „Coming out. Ujawnienie orientacji seksualnej – zaproszenie do dialogu”, dyskusja
– 19 listopada
— godz. 10.00 – 14.30, Bookarest – konferencja, „Demokracja czy dyktatura wiekszosci”

— godz. 15.00 – 16.00 – Marsz Rownosci, wymarsz spod Starego Browaru

— godz. 20.00, Cafe Miesna – Impreza benefitowa, m.in. pierwszy w Poznaniu koncert kultowego feministycznego zespolu hiphopowego DULDUNG. Wstep: od 8 zl. Caly dochod z imprezy przeznaczony bedzie na pokrycie kosztow sadowych zwiazanych z tzw. „Nasza Sprawa”

– 20 listopada, Bookarest – warsztat „Mniejszosci narodowe i etniczne w Polsce” lub „Czy 3% mniejszosci narodowych to duzo?”

Tuz po podaniu do publicznej wiadomosci ogolnych informacji na temat planowanych przez nas w tym roku dzialan, ze strony m.in. posla Filipa Libickiego (PiS) pojawila sie wypowiedz, w ktorej grozi on podjeciem wszelkich form protestu przeciwko Marszowi Rownosci. Biorac pod uwage zeszloroczne wydarzenia, kiedy to Przemyslaw Alexandrowicz, Filip Libicki i Jacek Tomczak, na specjalnie zwolanej konferencji prasowej przyrownywali homoseksualizm do pedofilii, nekrofilii i zoofilii, a takze niezwykle aktywnie podsycali homofobiczne i nienawistne w stosunku do osob homoseksualnych nastroje, obawiamy sie powtorki sytuacji.

Obawiamy sie, ze znow bedziemy ograniczone zostanie nasze konstytucyjne prawo do wolnosci zgromadzen. W ubieglym roku okolo 500 uczestniczek/ow legalnego Marszu Rownosci zdolalo przejsc zaledwie na druga strone ulicy, poniewaz pseudokibice i dzialacze Mlodziezy Wszechpolskiej obrzucili nas jajkami i kamieniami, a policja nie byla w stanie zapewnic nam bezpieczenstwa.

Jesli macie pytania lub jesli potrzebujecie dodatkowych informacji, bardzo prosimy o kontakt.

Listy poparcia, wedlug zalaczonego wzoru (ale niekoniecznie) mozna przesylac podpisane odrecznie faksem na numer: 61/ 826 30 44, lub wypelnione i podpisane „maszynowo” mailem: drit2005@wp.pl

Z powazaniem i pozdrowieniami

Komitet Organizacyjny Dni Rownosci i Tolerancji 2005

Kontakt: drit2005@wp.pl lub 502 24 67 68 (Agata Teutsch).

PS. Zapraszamy takze do odwiedzenia strony internetowej, na ktorej znajduje sie relacja z zeszlorocznych Dni http://free.art.pl/konsola/konsola.htm?akt_dni_main.htm.

8 komentarzyZaproszenie na Dni Równości w Poznaniu

 • Erico

  [Re: Zaproszenie na Dni Równości w Poznaniu]

  a polskie litera panie znaja?

 • hetero

  [Re: Zaproszenie na Dni Równości w Poznaniu]

  DZIEKI ZA INFO! POPIERAM!

 • ox

  [Re: Zaproszenie na Dni Równości w Poznaniu]

  Kurczę, szkoda że akurat wyjeżdżam. 🙁 Obiecuję, że za rok będę, a na razie spróbuję namówić znajomych, żeby się wybrali. 🙂

 • -

  [Re: Zaproszenie na Dni Równości w Poznaniu]

  Hmmm.. no, zobaczymy…Chyba bede tam najmlodszy 🙂

 • Junkier

  [Re: Zaproszenie na Dni Równości w Poznaniu]

  Przerażające jest to, że niejaki Libicki jest osobą niepełnosprawną (porusza się na wózku) – reżymowa telewizja nawet użalała się nad biedakiem, że nie będzie mógł wjechać na mównicę w Sejmie… Okazuje się, że nic nie chroni przed nietolerancją – nawet jeśli samemu bywa się obiektem nietolerancji, człowiek nie nabywa dzięki temu wrażliwości na problemy innego: albo się ja ma, albo nie… Tylko dlaczego takie d…ki muszą reprezentować CAŁY NARÓD, powołując się przy tym na mandat z wolnych wyborów?!?!?!

 • martyna

  [Re: Zaproszenie na Dni Równości w Poznaniu]

  Popieram ta parade i wspolczuje wszystkim homoseksualistom ze zyja w takim zacofanym kraju .

 • Anna Zawadzka

  [Re: Zaproszenie na Dni Równości w Poznaniu]

  mają rację, że zakazują Marszu! Lepiej zakazać, niż pozwolić Policji na obronę przed chuliganami lub neonazistami, bo przecież wiadomo, że Policja nie jest przygotowana do obrony (często sama jest skutecznie pobita!). Zamiast naprawić dziury w asfalcie łatwiej postawić znak: uwaga przełomy (często jeżdżę, więc go często spotykam:)). A lesbijki i geje na pewno się rozbiorą i będą gorszyć uczciwych Polaków. Na pewno przystroją się w pióra, bo oni zawsze tak robią. Teraz domagają się prawa do marszu, a potem do adopcji dzieci i małżeństw. A przecież powszechnie wiadomo, że tylko mężczyzna i kobieta może stworzyć normalną rodzinę. A że potem jest przemoc w rodzinie? Nic władzy do tego, co się w świętej polskiej rodzinie dzieje. Niech lesbijki i geje siedzą w domu i „robią to w domu po kryjomu”. Po co manifestują swoją seksualność?! A, że przeciętny heteroseksualist(K)a na codzień manifestuje całując się, prowadząc żonę za rękę na ulicy, podpisując się, że jest żonaty lub zamężna. Niech się wszyscy wreszcie nauczą, że w Polsce obowiązuje prawo dla równych i równiejszych. Oj niewyedukowanych mamy obywateli:)

 • Łukasz

  [Re: Zaproszenie na Dni Równości w Poznaniu]

  I tak nie będę tolerancyjny!!!!! Nawet w Dzień Równości!!!!!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa