Tzw. powszechny Kościół znów odrzuca

(gazeta.pl) Homoseksualiści nie mają prawa zostać księżmi – to najważniejsza konkluzja watykańskiej instrukcji, która zostanie ogłoszona 29 listopada

Fragmenty dokumentu, opracowywanego przez kilka lat między innymi przez Kongregację Wychowania Katolickiego, kierowaną przez kardynała Zenona Grocholewskiego, ujawnił w piątek włoski dziennik „Il Giornale”.

„Kościół – podkreślono w instrukcji – nie może przyjąć do kapłaństwa tych, którzy praktykują homoseksualizm, wykazują głęboko zakorzenione tendencje homoseksualne lub popierają tak zwaną „kulturę gejowską”.

Wzbudzający wielkie zainteresowanie światowych mediów dokument, podpisany przez kardynała Grocholewskiego i zaaprobowany przez Benedykta XVI, ma osiem stron.

Znalazło się w nim stwierdzenie, że „biskup, rektor seminarium czy też przełożony zakonu muszą zweryfikować między innymi to, czy kandydat do święceń osiągnął emocjonalną dojrzałość oraz wydać opinię moralnie pewną na temat jego charakteru”.

„W razie poważnych wątpliwości – zaleca watykańska instrukcja – kandydat nie powinien zostać dopuszczony do święceń kapłańskich”.

Redakcja proponuje wydanie kolejnej instrukcji, która będzie określała co to znaczy „poważna wątpliwości”, „opinia moralnie pewna” i w ogóle jak rozpoznać geja. Może byśmy się czegoś nowego nauczyli.

źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3010806.html

5 komentarzyTzw. powszechny Kościół znów odrzuca

 • martyna

  [Re: Tzw. powszechny kościół znów odrzuca]

  Za to pedofilii nie tylko przyjmuje ale jeszcze chroni, wstretni obludnicy i homofoby.

 • Adam

  [Re: Tzw. powszechny kościół znów odrzuca]

  Tak zwani geje mają kłopoty ze zrozumieniem terminu „Kościół powszechny” i z ortografią.

  Zacznijmy od lekcji ortografii:
  budynek – kościół;
  wspólnota religijna – Kościół.

  Teraz zajmiemy się terminem „powszechny”. Kościół powszechny to taka wspólnota religijna, do której należeć może każdy – bez względu na wiek, rasę, wykształcenie, płeć czy – co zapewne najbardziej interesuje was, szanowni sodomici – preferencje seksualne. Natomiast „powszechność” nie oznacza w tym wypadku swobodnego dostępu do wszystkich sakramentów. Kapłaństwo na przykład jest zastrzeżone wyłącznie dla mężczyzn – i to mężczyzn normalnych. Istnieją tu także pewne dodatkowe ograniczenia. Jeśli komuś się one nie podobają, zawsze ma prawo wstąpić do jakiegoś „Wolnego Kościoła Reformowanego” albo innego dziwoląga. Kościół Rzymskokatolicki nie jest bowiem organizacją przymusową.

 • ondansetron

  [Re: Tzw. powszechny kościół znów odrzuca]

  Adamie… tak zwany Kościół Katolicki jest w mniemaniu wielu osób równie dziwolągowaty jak i Kościół Reformowany, więc daruj sobie te wywyższanie, bo nikt Cię nie upoważnił do nazywania czegoś lepszym a czegoś gorszym (dziwoloągowatym).

  Widzę, że wspaniale posługujesz się słownikiem ortograficznym, jednakże masz problemy ze zrozumieniem Pisma… Otóż sodomici (mieszkańcy Sodomy) i geje, to nie są synonimy. Owszem – niektórzy sodomici byli gejami, ale nie wszyscy. Zatem używanie zamienne sodomita i gej nie jest w żaden sposób uzasadnione.

 • redakcja

  [Re: Tzw. powszechny Kościół znów odrzuca]

  redakcja przyjęła lekcję i błąd poprawiła.
  Pozdrawiamy Adama i innych tzw. normalnych mężczyzm

 • Arek

  [Re: Tzw. powszechny Kościół znów odrzuca]

  Eee… tam. Ja i tak chce się przenieść do protestantów, najlepiej takich gdzie nas tak nie gnębią! Więc za przeprozsniem **** mnie obchodzi co Benio XVI myśli itd… ten papież od poczatku był jakis… dziwny :/

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa