Kapłaństwo nie dla gejów

W Watykanie oficjalnie ogłoszony został dokument Kongregacji Wychowania Katolickiego na temat zakazu wyświęcania homoseksualistów na księży.

W dokumencie, zaaprobowanym w sierpniu przez papieża Benedykta XVI, podkreślono, że Kościół, mimo szacunku dla tych osób, nie może przyjmować do stanu zakonnego kogoś, kto praktykuje homoseksualizm, kto wykazuje głęboko osadzone skłonności homoseksualne bądź kto popiera tak zwaną kulturę gejów.

:: Źródło: RMF

3 komentarzeKapłaństwo nie dla gejów

 • Print

  [Re: Kapłaństwo nie dla gejów]

  OK, szanuję stanowisko Watykanu, dlatego uważam, że wspomniane stanowisko powinni uszanować również wyświęceni już księża i … „zrzucić” sutannę. Wówczas zapewne Papież dostrzegłby problem księży – gejów (podkreślam aktywnych gejów), chociażby po znacznym (wręcz zatrważającym) spadku liczby księży w Kościele Katolickim. Mam dowody na to i nie są to jednostkowe przypadki.

 • Arietta

  [Re: Kapłaństwo nie dla gejów]

  to jest przejaw dyskryminacji, ponieważ kapłan jest osobą , która żyje w celibacie, więc jakie ma znaczenie jego preferencja seksualna?! Kościól narzuca wstrzemięźliwośc seksualną osobom zorientowanym homoseksulanie , a nie daje im szansy wejścia na drogę duchowną

 • janusz

  [i bardzo dobrze – kapLaństwo nie dla gejów]

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa