Info od Tomka Szypuły z KPH

Troje członków KPH zostało w sobotę siłą zatrzymanych przez policje podczas Marszu Równości. Samuel Nowak i Kasia Sefanow z KPH Kraków i Tomek Szypuła z KPH Warszawa.

Tomek pisze: „Samuel i Kasia zostali przewiezieni na komendę Poznań Stare Miasto. Ja na komendę Nowe Miasto. We trójkę zostaliśmy zatrzymani jako podejrzani o wykroczenie związane z art. 50 KW, czyli za udział w nielegalnym zbiegowisku. Żadne z nas się nie przyznało do zarzutu. Będziemy wezwani do Sądu Grodzkiego w Poznaniu.

Podczas zatrzymania nikt nie odniósł poważnych obrażeń jednak były osoby ciagniete za włosy, ja byłem ciągniety po jezdni, jedna osoba przy przepychankach upadła i uderzyła się w głowę. Wkrótce zostanie sporządzony pełny raport z wydarzeń w Poznaniu. Organizatorki Marszu zapowiadają złożenie sprawy do sądu. Wszyscy zatrzymani uczestnicy Marszu Równości, a jest ich w sumie 65 i tak na pewno dostaną wezwanie do Sądu Grodzkiego.

Ja, Samuel i Kasia w przypadku niekorzystnego dla nas wyroku na pewno bedziemy się odwoływać.”

Tomek Szypuła, KPH
Skomentuj

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa